Sürücü Kursları Rehberi

Audi Manuel Şanzımana Elveda Ediyor

Audi, ürettiği bazı modellerde son derece radikal karar aldı. Her ne kadar ülkemizde görmesi pek mümkün olmayan manuel şanzımanlı üst sınıf Audi modelleri arasında A4 Sedan ve A5‘in bundan sonraki versiyonları manuel şanzımanı artık sunmama kararı aldı. İşte detaylar…


Audi Manuel Şanzıman

Audi’nin aldığı bu karar, manuel şanzıman severleri üzecek. Audi A4 sedan ve Audi A5 modelini kapsayan uygulama aslında Türkiye’deki kullanıcıları pek etkilemeyecek. Çünkü Audi’nin adını saydığım modelleri ve daha üst versiyonlarının son yıllarda manuel vitesli seçeneğini görmek neredeyse imkansız. Zaten Audi A4 ya da A5 alan kişiler S-Tronic şanzıman seçeneğiyle sahip olmak istiyor. Doğuş Oto’da duruma hakim olduğu için söz konusu araçları zaten manuel olarak getirme taraftarı değil. Bu yüzden alınan karar bizleri pekte üzecek gibi değil.

Özellikle manuel şanzıman konusunda hızlı otomobil tutkunları S ve RS versiyonlarında bu seçeneği görmek istese bile Audi’nin böyle bir seçeneği uzun süredir sunmadığını hepimiz biliyoruz. O yüzden bu karar Türk kullanıcısını etkilemez. Fakat dünya genelinde manuel vites fanlarının olmadığını da unutmamak lazım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git