Oto Kokpit

Audi, 1.16 Milyon Aracını Yangın Riskinden Dolayı Geri Çağırdı

Audi, 1.16 Milyon Aracını Yangın Riskinden Dolayı Geri Çağırdı

Alman otomobil ekolünün en gözde markalarından Audi, dünya çapında 1.16 milyon arabayı geri çağırdı. Araçlarda yangın riskinden dolayı yapılan çağırmanın nedenlerini ve hangi araçları kapsadığını yazının devamına geçip öğrenelim.


Audi, 1.16 Milyon Aracını Geri Çağırdı

Audi‘nin 1.16 milyonluk aracını geri çağırmasındaki sebep, bazı modellerinde soğutma pompasından kaynaklı olup bu parçada gerçekleşen aşırı seviyede ısınmadan kaynaklı kısa devre riski olarak açıklandı.

Konuya daha detaylı bakacak olursak 2013-2017 yılları arasında üretilmiş olan Audi A5 Sportback, A5 Cabrio, Q5; bunlara ek olarak 2012-2015 arası üretilen Audi A6, 2013-2016 arası üretilen EA88 EVO2 kodlu motorun bulunduğu (2.0 litre turbo benzinli) Audi A4 sedan ve Allroad versiyonlarını kapsayan geri çağırmadan söz ediliyor. Audi sözcüsü Udo Ruegheimer, söz konusu sorun nedeniyle bugüne dek hiçbir yaralanma veya kaza raporlanmamış olsa da, soğutma sistemindeki tasarım hatasının çeşitli güvenlik sorunlarına yol açabileceğini ve bunların başında yangın riski olduğunu söyledi.

Volkswagen grubunda yer alan Audi’nin başındaki bu sorun ilk değil. Daha önce pompa kaynaklı sorunu 2017 yılında yine yaşamıştı. Bu seferde aynı sorun yaşandı. Audi bu sorunun çözümü için açıklanan araçları servise çağırıp ücretsiz olarak gerekli parçanın değişimini yapacak. Daha fazla bilgi için servisinizle görüşmenizi tavsiye ederim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }