Oto Kokpit

Aston Martin’in Lüks Sedanı Rapide AMR Türkiye’de

İngilizlerin premium otomobil üreticisi Aston Martin, geçen yıllarda tanıttığı Rapide AMR modelini sonunda ülkemize getirdi. Dünya çapında sadece 210 adetlik sınırlı üretimle satılan bu aracın Türkiye detaylarına bakalım.

Aston Martin Rapide AMR Türkiye

Dört kapılı yapıya sahip ender Aston Martin modellerinden birisi olan Rapide AMR, yarışçı ruha sahip olup 6.0 litrelik V12 motoruyla 603 beygir 630 Nm tork güç üretiyor. Bu araç 330 km/s hıza çıkacak kadar başarılı bir alt yapıyla üretilmiş. Ayrıca 0’dan 100 km/s hıza da 4.4 saniyede çıkıyor.

Aston Martin Rapide AMR

Aston Martin Rapide AMR, 21 inçlik büyük jantlara ve ultra yüksek performanslı Michelin Super Sport lastiklere sahip. Aracı en kısa mesafede tutmak için özel fren sistemi de bulunuyor. Standart olarak sunulan bu karbon seramik frenler mevcut yapısıyla ekstradan hafiflikte sağlıyor. Ayrıca Rapide AMR de adaptif amortisörlerde bulunuyor.

Sadece 210 adetle sınırlı olan Rapide AMR, Standard, Silhouette ve Signature donanım seçenekleriyle alınabilecek. Standard pakette ön lip, yan eşikler ve arka difüzörde AMR Lime dokunuşlar var. Silhouette paketinde China Grey veya Clubsport White renk seçenekleri farkını ortaya koyarken Signature donanımında ise Stirling Green rengi bulunuyor.

Aston Martin Rapide AMR Kokpiti

Aston Martin Rapide AMR modeli için Türkiye pazarına 1 adetlik kota ayrıldı. Bu araçta Aston Martin Turkey bayisinin İstanbul Yeniköy’deki Showroom’unda sergilenecek. Fiyat konusu ise henüz belli değil.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.