Sürücü Kursları Rehberi

Arkadan İtişli 2020 Lamborghini Huracan Evo RWD Tanıtıldı

İtalyan otomobil devi Lamborghini, geçtiğimiz sene Huracan Evo tanıtımını piyasaya sürmüştü. Aradan geçen 1 yıldan sonra 2020 Lamborghini Huracan Evo RWD versiyonu da tanıtılmış oldu. Önceki modeline göre daha keyifli bir sürüş için tasarlanan bu model, arkadan itişli olmasıyla da dikkatleri üzerine topladı.

2020 Lamborghini Huracan Evo RWD Teknik Özellikleri

Huracan Evo, geçtiğimiz yıl piyasaya çok iddialı bir şekilde girmişti. İtalyan üreticiler Gallardo LP 550-2 ve Huracan’ın üretiminden sonra bu yıl da Huracan Evo RWD modelini de gün yüzüne çıkarttılar. Evo RWD modeli, Huracan Evo’ya göre çok daha farklı. Çünkü bu modelde araç arkadan itişli olacak! Egzotik çizgilerle süslenen aracın lansman rengi sarı olarak belirlendi. Bu süper model otomobil 5,2 litre V10 motoruyla üretildi. Aracın fabrika çıkışlı beygir gücü ise 610 olarak belirlendi. 7 ileri çift kavrama otomatik şanzıman ile üretilen bu model, 0’dan 100 km/s hıza 3,2 saniyede çıkıyor. Maksimum hızı ise 325 km olarak belirlendi. Ayrıca 2020 Lamborghini Huracan Evo RWD modelinin sürüş modları arasında Strada, Sport ve Corsa seçenekleri bulunuyor. Bu modlar arasında Stradamodu, kaymayı en aza indiren korumacı mod olarak belirlendi. Sport modunda ise daha fazla kayma durumlarına izin veriliyor. Son olarak Corsa seçeneğinde ise otomobilin çekişini ele alan arka tekerleklerin kaymasını elde etmek için tasarlanmış olarak gözüküyor.

2020 Lamborghini Huracan Evo RWD Özellikleri

Aracın geçtiğimiz yıl üretilen Huracan Evo modeline göre kilosu 34 kg daha hafif olarak belirlendi. 2020 Lamborghini Huracan Evo RWD, 5.2 litrelik atmosferik ünitesiyle birlikte 8.000 devirde 610 beygir güç üretebiliyor. 6500 devirde ise 560 Nm tork gücüne sahip bir model. Bu değerleri ile birlikte 640 beygir ve 600 Nm torka sahip olan AWD versiyonundan bir tık geride kalmış gözüküyor.

Lamborghini üreticileri, bu modelin Huracan Evo AWD versiyonundan yavaş olsa da, kuru ve ıslak zeminlerde daha keyifli bir sürüş için tasarlandığını belirttiler. Arkadan çekişli versiyona özel üretilen konforlu sürüş, Lamborghini sevenlerin fazlasıyla beğenebileceği bir seçenek olarak göze çarpıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git