Oto Kokpit

Araba da Amfisiz Ses Sistemi Nasıl Yapılır?

Müzik ruhun gıdası ve bana göre arabanın olmazsa olmazıdır. Her aracın ses sistemi iyi değildir. Yaşını almış araçların çoğunda hoparlörler hasarlı ya da işlevini bitirmiştir. Eğer kaliteli müziğe biraz düşkünlüğünüz varsa araç kullanmak bir noktadan sonra keyif vermez ve ses sistemini elden geçirmek şart olur. Temiz ve net ses almak için araca takacağınız hoparlörleri amfiyle desteklemek gerekir. Özellikle subwoofer düşünüyorsanız mutlaka amfi bağlanmalıdır. Derin ve ağır bas sesleri için subwooer ve amfi ihtiyacını bir kenara bırakıp net ve kaliteli Arabada Dinlenecek Müzikler, yerinde ve tadında basları da almak amfisiz de mümkündür. Yakın zamanda tecrübe ettiğim olayı sizlerle paylaşayım. Belki sizlerde faydasını görürsünüz.

Araba da Amfisiz Ses Sistemi

Bu yazıda tek markanın ismini vereceğim ama reklam amaçlı olmadığını en başta belirteyim ve Amfisiz Ses Sisteminin detaylarına geçelim.
Kullandığınız otomobilin markasına göre bulabilir misiniz bilmem ama kullanacağınız hoparlörden en yüksek verim için mutlaka pandizot kullanmalısınız. İnternette birkaç arama ile mutlaka bulabilirsiniz. Fakat bu pandizot, standart olanlarından değil. Yani bir raf üzerine hoparlörü monte edecek şekilde kestirip verim almayı beklemeyin. Belirttiğim pandizotlar, tıpkı subwoofer kabini gibi derinliğe sahiptir. Alt tarafını genellikle bezle kapatıyorlar ve hoparlör için bir derinlik oluşturularak şekilde hazırlanmıştır. Tekrar belirtiyorum, standart pandizot değil, görseldeki gibi birşey almalısınız. Umarım aracınıza uygun bulabilirsiniz. Olmazsa sipariş üzerine yapılıyor. Aracınız, hafif ticari, sedan ya da hatchback olabilir. Fark etmeksizin belirttiğim tavsiye üzerine pandizot alın. Yoksa birazdan tavsiye edeceğim hoparlörlerden pek bir verim alamazsınız.

Subwoofersız Ses Sistemi

Can alıcı noktayı tamamladıysanız gerisi ana ünite, oval kolon ya da mid tiz takımına kaldı. Yüksek bütçeler düşünüyorsanız Pioneer, Alpine ya da Kenwood marka ana ünite düşünebilirsiniz. Eğer benim gibi düşük bütçe üzerinden gidecek olursanız Sony DSX-A200 teybini tavsiye ederim. Basit ve net menüsü var. Ses çıkışları da gayet tatminkar. Hoparlör olarak ise firmanın tavsiyesi olan XS-FB serisinden 6930 modelini aldım. Pandizotla birlikte iki hoparlörden aldığım verim gayet iyi oldu. Net ve temiz sesin yanı sıra belirli oranda basları da alabiliyorum. Tabi yaptığım tercihler düşük bütçeli oldu. Daha iyi ünite ve kaliteli oval kolonlarla çok daha yüksek performans alabilirsiniz. Hem amfi ve subwoofer derdiniz olmaz hemde Arabada Dinlenecek Müzikler dinlemenin keyfine varırsınız. Sizlerinde tavsiyesi olursa yazının altına yorum olarak belirtebilirsiniz. Tecrübelerimizi paylaşmış oluruz.

Etiketler:

Yorumlar
  1. erdal dedi ki:

    merhaba fluence aracıma takılı multimedya var onun için uygunmudur

] }