Sürücü Kursları Rehberi

Ankara’dan İstanbul’a 5 TL’ye Giden Otomobil

Benzin’in 7 TL’ye dayandığı günümüzde yakıt tüketimi düşük otomobile sahip olmak büyük önem arz ediyor. Bu konuda birçok araç üretiliyor. Bunlardan birisi de hidrojenle çalışan araçlar oluyor. Ankara’nın ilk teknoloji fuarı I-TECH Teknoloji Kongre ve Fuarında tanıtılan Pars adlı araç bu işlevi başarıyla yerine getiriyor. Öyle ki Ankara’dan İstanbul’a 5 TL’ye gidebiliyor.

Pars Otomobil

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde gerçekleşen fuarda birbirinden özel teknolojik ürün tanıtıldı. 3 gün boyunca canlı teknolojik şovlara ev sahipliği yapacak olan I-TECH’te en dikkat çeken ürünlerden biri de hidrojenle çalışan otomobil oldu. Hidroket Fizart’ın ‘Pars’ isimli ve hidrojenle çalışan aracı saatte 87 KM’ye kadar hız yapabiliyor.

Hidrojenle Çalışan Pars

Pars’la Ankara-İstanbul arası mesafeyi kat etmenin maliyeti yaklaşık 5 TL. Ankara Üniversitesi Hidromobil Takımı ve Ankara Üniversitesi bünyesindeki mühendislik dallarında okuyan öğrencilerden oluşan Hidroket-Fizart tarafından sergilenen ve hidrojenle çalışan araç, Ankara Üniversitesi öğrencileri tarafından yapıldı. Hidroket-Fizart ayrıca I-TECH’te Güneş ve Hybrid araçlar sergisi ile yer alıyor.

Ankara'dan İstanbul'a 5 TL'ye Giden Araba

Etiketler:

Ankara’dan İstanbul’a 5 TL’ye Giden Otomobil Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. AHMET dedi ki:

    çok güzel görünüyor hemen satışa sunulması dileği ile

  2. kerem güven dedi ki:

    muhteşem olmuş en yakın zamanda hayata geçer umarım

Sayfa başına git