Oto Kokpit

Alpha Classics Racing’ten Aston Martin Vantage Roadster Çalışması

24.06.2017

Modifiye köşemizde genellikle Amerikan ve Alman markalardan gidiyorduk. Bu adamlar çok sık çalışıyor. Fakat Asya’dan da çok çalışkan markalar çıkıyor. Aston Martin modellerine can veren Alpha Classics Racing bunlardan birisi oluyor. Japonya merkezli çalışan firma, Aston Martin araçlarını yarışlara hazırlıyor. Bunla da yetinmeyip modifiye çalışmaları da yapıyor. Son tanıttıkları Aston Martin Vantage Roadster çalışması üzerindeki body kit taktire şayan. Vossen işbirliğiyle gerçekleşen bu uygulamanın detaylarına geçelim.

Alpha Classics Racing Aston Martin Vantage Roadster

Alpha Classics Racing elinden çıkan bu araç, ülkemizde yerle bir otomobil sevenlerin çok dikkatini çekecek cinsten olmuş. Fakat benim ilgimi üzerindeki body kit çekti. Ön tampon ile birleşen ek, yan marşpiyellerle uyumu yakalamış. Arkada ise tampon tamamen değişmiş ve karbon fiber difüzörlü olarak uygulanmış. Zaten aracın en can alıcı kısmı da burası olmuş. Arkadan çekilen fotoğrafa baktığınız zaman egzoz çıkışlarını bir kenara bırakıp, geniş taban lastiği, egzozun geliş şekli ve karbon fiber spoyler uyumuna gözünüz kayıyor. Yollarda kolay kolay Aston Martin Vantage Roadster göremezsiniz. Modifiyelisi bile daha düşük ihtimal iken böylesine can alıcı bir araçla tanışmak için çok şanslı olmalısınız. Bu arada lastiklerin araca nasıl oturduğunu düşünüyorsunuzdur. Açıklama yapayım. Body uygulaması içinde genişletilmiş ön ve arka çamurluklarda yer alıyor.

Aston Martin Vantage Roadster

Son olarak gelelim Vossen jantlara. Önde 11 ofsetlik arkada ise 12.5 ofsetlik Vossen VWS-2 jantlar kullanılmış. Onları çamurluk içine gömme görevi de Airrex havalı süspansiyon sistemine verilmiş. Sonuçta ortaya Alpha Classics Racing Aston Martin Vantage Roadster çıkmış. Son zamanlarda gördüğüm en iddialı Aston Martin’lerden biri diyebilirim. Daha yakından tanımak için önce videosunu izleyelim, daha sonrada fotoğraf galerisine geçelim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.