Oto Kokpit

Akrapoviç Egzoz Nedir? Ne Değildir?

Akrapoviç Egzoz Nedir? Ne Değildir?

Akrapoviç egzoz, geçmişte “scorpion“ ismi ile egzoz üreten ancak artık bağlı oldukları firmadan ayrılarak kendi markaları kapsamında egzoz üreten ekiptir. Akrapoviç egzoz aynı zamanda performansı oldukça yükselten, hafif ve kompakt bir tasarıma sahip olan egzoz tipidir. Araç ve sürücü için avantajlar sunar.

Akrapoviç Egzoz Nedir?

Akrapoviç Egzoz Faydaları Nelerdir?

Akrapoviç egzoz yararları şu şekilde sıralanır:

  • Daha yüksek performanslı egzoz kullanımını sağlar.
  • Görünüşü itibari ile estetik bir yapıyı ortaya koyar.
  • Hafif ve kompakt bir tasarımı araçta kullanabilmeyi sağlar.
  • Tümü karbon fiber parçalar ile üretilmesine bağlı olarak yüksek kalite sunar.
  • Silikon korumaları ve paslanmaz çelik tasarımı ile uzun ömürlü kullanım avantajı kazandırır.
  • CNC ile işlenen susturucu giriş kapağına sahip olduğu için oldukça sağlam, darbelere dayanıklı yapıdadır. Bu açıdan dış etkenlerden çabuk etkilenmeyen bir egzoz kullanımından yararlanmayı mümkün kılar.

Akrapoviç egzoz aynı zamanda gazı dışarı atma konusunda yine yüksek performanslı bir çalışma sürecine sahiptir. Bu yönüyle araç performansında artış sağlar.

Akrapoviç Egzoz Sesi Nasıl?

Akrapoviç egzoz sesleri, yüksek performansa sahip olan diğer egzozlara göre daha düşüktür. Akrapoviç egzoz’un fark edilen temel özelliklerinden biri yüksek performansı sunarken, eşdeğer güçteki diğer egzozlar gibi gürültü kirliliğini yaratmamasıdır.

Egzoz sisteminde amaç oluşan yakıt gazını aracın dışına yollamaktır. Çoğu zaman bu önemsiz gibi görülse de aracın performansını sağlamak için gazların dışarı doğru atılması önemlidir. Normal susturuculu egzozlar havanın dışarı gönderilmesi anında direnç oluştururlar ve yüksek ses çıkarırlar. Bu araç performansını da etkiler. Akrapoviç egzoz, CNC ile işlene susturuculu giriş kapağı sayesinden gürültüyü düşürür. Direnç haline kontrolde tutar. Gazın dışarı kolay şekilde atılmasını sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]