Oto Kokpit

Ailesinin En Uzunu: Mini XXL

Geçtiğimiz günler facebook sayfamızda günün aracı köşesinde bir otomobil yayınlamıştık: 2004 Model Mini XXL. Bir zamanlar çok ilgi gören ve Mini tarihine geçen bu araç için kullanıcılarımızdan inanmayanlar oldu. E böylesine uzun mu uzun bir Mini Cooper daha önce bende görmemiştim. Ayrıca araç sizlerden ilgi görünce daha da fazla araştırıp kaleme almak istedim. Zenginlerin zamanında kiralayarak sefasını sürdüğü, jakuzili Mini’yi daha yakından tanıyalım.


2004 Mini XXL
Mini Mi?
Gelmiş geçmiş en sıra dışı Mini olan ve standart Mini Cooper’dan çok uzun olan bu araç, yazımın başında da belirttiğim üzere 2004 model olarak yollara çıkmıştı. Seri üretim değil. Bir zamanlar limuzin kiralama firması tarafından özel olarak yaptırılmış. Şasisi uzatılan ve tepeden tırnağa büyük emek harcanarak bu hale getirilen aracın arkasına iki teker eklenerek tarihin en sıra dışı limuzinlerinden birisi olarak dikkat çekmişti. İçinde televizyonu, dvd ve cd oynatıcısı olan, mini barı ile içki keyfini kullanıcısına yaşatan ve özel ses sistemi ile de kaliteli müzik dinleme imkanı sunan Mini XXL, tamamen siyah deri üzerine ele alınmış koltuklara da sahip. Ayrıca büyük bir sunroof’un da konumlandırıldığını belirteyim.

Jakuzisi de Var!
Mini XXL 2004

Buraya kadar Mini XXL için aktardığım özellikler, herhangi limuzinde zaten var. Fakat bu aracın bambaşka bir özelliği daha var. Paranın insanoğlunu çokça şımarttığı bu araçta jakuzi de yer alıyor. Aracın arka kısmına yapılan ve iki kişinin kullanımı için tasarlanan jakuzinin kullanımı oldukça kolay. Arka taraftaki tavan kolaylıkla çıkabiliyor. Nasıl doldurulduğu konusunda bilgim yok ama boşaltması oldukça basitmiş. Bir nevi küvet mantığı ile çalışıyor.

Mini XXL hakkında aktaracaklarım bu kadar. Gerçekliği konusunu da netleştirdik. 2017 yılında en kaliteli otomobil içeriklerini elimden geldiğince sizlere aktarmaya devam edeceğim. Oto Kokpit’i takipte kalın

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.