Oto Kokpit

AC Schnitzer ACS5 (2018 BMW M5) Modifiye Kiti Tanıtıldı

BMW’nin dilinden en iyi anlayan modifiye firmalarından birisi olan AC Schnitzer, sedan dünyasının en hızlı araçlarından birisi olan F90 kasa BMW M5‘i modifiye etti. AC Schnitzer ACS5 olarak lanse edilen bu aracı buyurun yakından tanıyalım.

AC Schnitzer ACS5

2018 AC Schnitzer ACS5 çalışmasını tanımak için ilk etapta dıştaki değişimlerine bakalım. Body kit olarak ön tampon, yan etekler, arka tampon, arka difüzör, bagaj üstü spoyler yer alırken buna ek olarak dörtlü egzoz çıkışı, 20 inçlik jant ve Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikler birde KW coilover yer alıyor. Böylece dışta sıkı görünüm yakalanmış. İç mekanda ise Recaro yarış koltuğu ve AC Schnitzer pedal seti yer alıyor. Ayrıca arka koltuklar sökülmüş. Bu sayede F90 BMW M5, 90 kilogram hafiflemiş. Tabi bütün olay burada bitmiyor. Çünkü hafiflemenin ciddi avantaja dönüşeceği bir yer daha var.
AC Schnitzer ACS5 2018 BMW M5

2018 AC Schnitzer ACS5 için motor güçlendirmesi de yapılmış. 4.4 litre V8 motora sahip olan M5, 600 ps 750 nm tork stock güce sahipken, AC Schnitzer ACS5 modifiye kiti sayesinde 700 ps 850 nm tork güce ulaşmış. Tabi bu artış sonrasında performans verilerini de aktarmak isterdim ama detaylar paylaşılmamış. O yüzden direkt sonuç kısmına geçelim.

Sonuç olarak Alman tuner sayesinde 2018 BMW M5 daha şık görünüme kavuşurken motor gücü de daha üst seviyeye ulaşmış. AC Schnitzer ACS5 hakkında aktaracaklarım bu kadar. Sırada aracın fotoğrafları var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }