Sürücü Kursları Rehberi

ABT Tuning Audi RS6 Nogaro Edition Modifiye Çalışması

Alman tuner ABT Tuning, RS6’dan vazgeçmiyor. Bu seferde Nogaro Edition adlı özel versiyonunu tanıttı. Audi RS6‘nın yine dokunmadık tarafını bırakmayan ekip, bakalım ne gibi değişimler yapmış?


ABT Tuning Audi RS6 Nogaro Edition Modifiye

150 adet ile sınırlandırılan ABT Tuning Audi RS6 Nogaro Edition çalışmasının dışındaki değişimlerle başlayalım. Bir aracın değişimini en iyi yansıtan jantı ve kaporta rengidir. ABT bu kapsamda RS6 için 21 ve 22 inç jant seçeneklerini sunuyor. Renk kısmında ise koyu tonda mavi rengi seçmiş.

ABT Tuning Audi RS6 Nogaro Edition

Tabi işlemler bununla sınırlı kalmamış. Body kit kapsamında ön tampon eki, yan ekler, yan ayna kapakları, yan etekler, tavan üstü spoyler, arka difüzör gibi parçalar kullanılmış. Yaşam alanına geldiğimizde ise alcantara direksiyon simidi, karbon fiber kapı içi, orta konsol ve kokpit trim kaplaması, mavi-siyah temalı spor koltuklar gibi değişimler uygulanmış.

735 ps ABT Tuning Audi RS6 Nogaro Edition

ABT Tuning Audi RS6 Nogaro Edition için uygulamalar bu kadarla sınırlandırılmamış. Audi RS6 Avant performance versiyonu üzerinde çalışan firma, 4.0 TFSI 605 ps 750 nm tork güce sahip olan bu aracın kaslarını daha sıkı hale getirerek 735 ps 920 nm tork güce ulaştırmış. Bunu yaparken de ABT yazılım, ön susturucuların değişimi, yeni egzoz sistemi ve birkaç dokunuşla bu güç alınmış. Yapılan uygulamalar sonrasında 0-100 km/s hızlanması 3.3 saniyeye düşerken son hızda 305’ten 320 km/s hıza ulaşmış. Böylece görünüşteki sertlik performansa da yansıtılmış. Aracın modifiye bilgilerini paylaştım. Sırada fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git