Oto Kokpit

ABT Tuning Audi Q8 Modifiye Kiti Tanıtıldı

Volkswagen Grubu’nun modifiye kitlerini en başarılı şekilde hazırlayan ABT Sportsline bu sefer ailenin yepyeni SUV modeli olan Q8 üzerinde çalışmış. Audi Q8 50 TDI Quattro için özel kit hazırlayan Alman tuner, bakalım ne gibi uygulamalar yapmış.


ABT Tuning Audi Q8 Modifiye

ABT Tuning Audi Q8 çalışmasında aşırı uygulamalara gidilmemiş. Yani bir body kit ya da komple iç dizayn yerine daha basit ve direkt sonuçlar alınmaya çalışılmış. Bunun içinde dışta jant değişimi, kaput altında yazılım ve içte ise birkaç küçük detaya yer verilmiş.

Motordan başlayacak olursak stock Audi Q8 kaputu altında 3.0 TDi 286 ps 281 beygir 600 nm tork güç üreten turbo dizel motor yer alıyor. Quattro yani dört tekerden çekişli bu Coupe SUV’un fabrika performans verilerine baktığımızda 0-100 km/s hızlanması 6.3 saniye olup 245 km/s son hıza ulaşıyor. ABT dokunuşundan sonra aracın gücü 330 ps 326 beygir 650 nm tork güce ulaşmış. Gücün performansa yansıması ile 0-100 km/s hızlanması 6.1 saniye’ye düşerken son hız değişmemiş.

ABT Tuning Audi Q8

İki yıl garantili yazılım uygulamasının yanı sıra dışta 22 inçlik ABT-FR (5.050 euro) jantlar takılmış. Açıkçası bu jantlar pek yakışmamış. ABT’nin daha iyi modelleri de bulunuyor. Neyse yaşam alanına geçtiğimizde zemin aydınlatmalı kapı altı ledler, ABT start-stop tuşu uygulamalarının da olduğunu görüyoruz. Bunun dışında herhangi ek uygulama yoktur. İlerleyen zamanda body kit, yeni jant seçenekleri, iç dizayn çalışması ve motorda daha da güçlendiren uygulamalar yapılabilir. Şimdilik Audi Q8 için bunlar yapılmış. Hadi aracın fotoğraflarına geçelim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }