Oto Kokpit

8800 NM Torkluk Elektrikli Drako GTE Özellikleri ile Tanıtıldı

Silikon Vadisinden yepyeni elektrikli spor otomobil çıktı. 8800 nm tork güce sahip olan Drako GTE, dört kişilik elektrikli spor araba olarak lanse edildi. Dean Drako ve Shiv Sikand adlı iki girişimcinin eseri olan bu araç 10 yıllık çalışma sonunda gün yüzüne çıktı. Dört elektrikli üniteyle 1200 beygir güç üreten bu otomobili gelin yakından tanıyalım.


Elektrikli Drako GTE

Drako GTE, 90 kwh batarya ve dört elektrikli motorla geliyor. Amerikalı menşeili olarak sektöre giriş yapan araç 1217 ps 1200 beygir 8800 nm tork güç sunuyor. Birçok elektrikli araçta olduğu gibi Drako GTE de dört tekerden çekiş sistemiyle geliyor. Aracın performans verisine baktığımızda 0-100 km/s hızlanması henüz açıklanmadı ama Drako GTE 332 km/s son hıza ulaşabiliyor.

Drako GTE

Drako GTE‘nin birçok bilgisi sır gibi saklanıyor. Mesela hızlı DC şarj alanında 150 kw desteği sunan bu aracın menzil bilgisi açıklanmadı. Şarj süresine dair de herhangi veri yoktur. Fakat alt yapısı ve diğer özellikleri paylaşıldı. 10 yıllık sıkı geliştirmenin ürünü olan Drako GTE’de Öhlins TTX 36 adlı ayarlı süspansiyonlar bulunuyor. Aracın yüksek gücünü dizginlemek adına da ciddi geliştirmeler yapılmış. Fren konusunda Brembo karbon seramik kit tercih edilmiş. Önde 6 pistonlu 395×36 mm’lik, arkada ise 4 pistonlu 395×32 mm’lik karbon seramik fren diskleri bulunuyor.

Drako GTE Fotoğrafları

21 inçlik jantlarla gelen Drako GTE’nin önlerde 295/30/21, arkada ise 315/30/21 ebatlı Michelin Pilot Sport 4S lastikler bulunuyor. Öte yandan Drako GTE de 6 farklı sürüş modu (RACE, TRACK, DRY, RAIN, SNOW, ICE) modu da bulunuyor. Sürücünün o an ki ruh hali ve yol durumuna göre bu seçenekler kullanılabiliyor.

Drako firması bu aracı 1.2 milyon dolarlık fiyat etiketiyle önümüzdeki yıl 25 adet teslimat gerçekleştirme hedefliyor. Drako GTE hakkında aktaracaklarım bu kadar. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Can Soyan dedi ki:

    Tam bir canavar

  2. Cengiz Erdem dedi ki:

    Değişik bir araba olmuş 🙂