Oto Kokpit

825 Beygirlik RENNtech 2018 Mercedes-AMG GT-R

Mercedes’e Amerika’da modifiye hizmeti sunan RENNtech, son çalışmasında yeşil canavar Mercedes-AMG GT-R modeline yer verdi. Dışta küçük değişimler yapıp Vossen jantla aracı taçlandıran firma, en iyi olduğu konuda yani kaput altında ise iddialı işler çıkarmış. Aracı daha yakından tanımaya hazır mısınız?


Mercedes-AMG GT-R Modifiye

Mercedes-AMG GT-R, fabrika çıkışlı en iddialı AMG GT modellerinden birisi olarak geçtiğimiz iki sene önce tanıtılmıştı. Dört litrelik çift turbo beslemeli motoru ile 585 ps güç üreten bu yol canavarı, kendine has yeşil rengi ile hafızalara kazındı. Mercedes ağırlıklı çalışan RENNtech ise bu özel spor otomobilin genel hatlarını bozmadan daha iddialı hale getirmiş. Modifiye işlemlerinde dıştaki uygulamalara baktığımızda ön tampon kanatları, yan etekler, arka difüzör, spoyler yenilikleri öne çıkıyor. Buna ek olarak önde 19, arkada ise 20 inçlik Vossen RPS 10 adlı jant kullanılmış. Bunlara da Michelin Pilot Sport Cup 2 performans lastikleri eşlik etmiş.

825 Beygir RENNtech Mercedes-AMG GT-R

Dıştaki iş bittikten sonra markanın ehil olduğu yere sıra gelmiş. Aracı hızlandırmak için RENNtech turbo, yazılım güncellemesi, bmc performans hava filtresi, RENNtech blow off gibi uygulamalar yapılmış. Bunun karşılığında 825 beygir 850 nm tork güç alınmış. Ciddi güç artışını daha sağlıklı hale getirmek için frenlerde de güncellemeye yer verilmiş. AMG GT-R’ın daha iyi durması için RENNtech fren hortumları takılmış. Tüm bunların sonucunda standardına göre daha iyi yürüyen ve daha çekici olan AMG GT-R ortaya çıkmış. Son olarak aracın teknik verilerini hatırlayalım ve fotoğraflarına bakalım.

Mercedes-AMG GT R Teknik Özellikleri
Motor: 4.0 litre V8 Biturbo 585 ps 700 nm tork
Şanzıman: AMG SPEEDSHIFT DCT 7
Performans: 0-100 km/s: 3.6 saniye – Maksimum hız: 318 km/s
Yakıt Tüketimi: Şehir içi / Şehir Dışı / Ortalama / Co2: 15.0 / 9.2 / 11.4 / 259 g/km
Boş Ağırlık: 1555 kg

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }