Sürücü Kursları Rehberi

814 Beygirlik 2020 McLaren Senna GTR Tanıtıldı

Cenevre otomobil fuarında tanıtılan birbirinden özel araçları tanıtmaya devam ediyoruz. Bu sefer McLaren Senna GTR ile birlikteyiz. Ailenin en hırçın modeli olarak lanse edilen bu otomobil pist sürüşü için hazırlandı. İşte detaylar..


2020 McLaren Senna GTR

2020 McLaren Senna GTR, standart Senna‘dan çok daha iddialı görünümle karşımıza çıktı. Pist odaklı hazırlanan bu otomobil 1188 kilogram boş ağırlığı ile Senna’dan 10 kg daha hafif.

Motor kısmına baktığımızda ise Standart Senna’dan 25 ps daha güçlü olan bu aracın kalbinde 4.0 litre V8 çift turbo beslemeli benzinli motor bulunuyor ve 825 ps 814 beygir 800 nm tork güç sunuyor. 7 ileri SSG şanzımanla gelen McLaren Senna GTR‘ın performans verileri açıklanmadığı için bu kısmı es geçiyorum.

McLaren Senna GTR Teknik Özellikleri

McLaren Senna GTR dış detaylarına baktığımızda GT3 yarışlarında kullanılan Mclaren modellerindeki gibi body kit kullanılmış. Yani geniş çamurluklar, devasa spoiler, arka da çok geniş hava tüneli ve birçok aerodinamik yapıyı geliştiren dokunuşlar yapılmış. Bunlara ek olarak 19 inçlik ultra hafif jantlar kullanılmış. Bu jantlara önde 285/650, arkada ise 325/705 ebatlı Pirelli lastikler eşlik ediyor. Aracın iç mekanıyla ilgili fotoğraflar bulunmuyor. Fakat Mclaren Senna GTR yarış odaklı olduğu için FIA onaylı karbon fiber yarış koltuğu ve altı noktalı emniyet kemerleri kullanılmış. En keskin virajları etkili şekilde dönmesi için McLaren’in GT3 yarış araçlarında kullanılan süspansiyonları eklenmiş ve daha iyi durması için ise önde 6 pistonlu arkada ise 4 pistonlu karbon seramik fren diskleri kullanılmış.

2020 McLaren Senna GTR hakkındaki bilgileri aktaracaklarım. 75 adetlik sınırlı üretime sahip olan Senna GTR için İngiliz firma 1.1 milyon sterlin istiyor. Tabi vergiler dahil değil. Siparişler ise Eylül 2019’dan itibaren başlayacak. Sırada aracın fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git