Sürücü Kursları Rehberi

789 Beygirlik 2020 Brabus 800 Adventure XLP Teknik Özellikleri Açıklandı

Otomotiv sektörünün devlerinden bir tanesi olan Mercedes’in orijinal modifiye servisi olan Brabus, Mercedes tarafından üretilen AMG G63 modeline profesyonel dokunuşlar yaptı ve ortaya muhteşem bir araç çıktı. Brabus 800 Adventure XLP olarak isimlendirilen bu araç harika özelliklere sahip.

2020 Brabus 800 Adventure XLP Özellikleri

Aracın en zorlu doğa koşullarında kullanım için tasarlandığını söylemek gerekli. AMG G63 modeline göre 50 cm daha uzun bir aks aralığı bulunuyor. Toplam uzunluğuna baktığımızda ise 5,31 metrelik bir mesafe karşımıza çıkıyor. Yapılan binlerce test bu değişikliklerin aracın yol tutuşuna bir zarar vermediğini de kanıtlamış durumda.

Brabus 800 Adventure XLP modelinde kasanın kenarları hem hafif hem de sağlam karbon fiber malzeme kullanılarak üretildi. Araca sonradan eklenen bu bölgenin montajında özel üretim çelik malzemeler tercih edilmiş. Süspansiyon kısmında kullanılan tüm malzemeler de değiştirilerek Brabus imzalı ürünler kullanılmış. Aracın yüksekliği de ciddi şekilde değişim gören kısımlardan bir tanesi. AMG G63 modeline göre yerden 49 cm. daha yüksekte bir araç karşımıza çıkmakta.

2020 Brabus 800 Adventure XLP Donanımları

Aracın arka kısmında bir drone iniş-kalkış bölümü yer alıyor. Üretilen ya da modifiye edilen araçlar arasında bu hizmeti sunan ilk araç olarak dikkatleri çekmediğini söylersek yanılırız. Bu ekstra özellik de araca ciddi bir farklılık katıyor.

Brabus 800 Adventure XLP Performans Özellikleri Neler?

Aracın adından bu kadar söz ettirmesini sağlayan motorunda ise muhteşem veriler karşımıza çıkıyor. AMG G63 modelinde olduğu gibi 4.0 litre hacminde AMG V8 turbo motor bulunmakta. Ancak Brabus firmasının bunun üzerinde de değişiklik yapmadığını söylemek çok yanlış olur. Bu muhteşem motor 800 beygir güç ve 1000 Nm tork üretebiliyor. Araca ismini de veren 800 beygir gücü oldukça etkileyici bir değer.

2020 Brabus 800 Adventure XLP Kokpiti

Aracın en yüksek hızında ise ciddi bir dengeleme var. Aracın güvenlik konusunda bir sorun yaşamaması adına Brabus maksimum hızı 210 km/s seviyesinde tutmayı tercih etmiş. 0’dan 100’e ulaşım süresi 4,8 saniye. Bu veri de aracın bize normal şartlarda çok daha yüksek hızlara çıkabileceğini gösteriyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git