Oto Kokpit

710 PS’lik Wheelsandmore Tuning Bentley Bentayga Tanıtıldı

Wheelsandmore, uzun süren sessizliğini Bentley Bentayga çalışması ile bozdu. Araca küçük dokunuşlarla görünümde etkili olan firma asıl olayı kaput altında gerçekleştirmiş. 100 beygir daha güçlü olan bu İngiliz lüks SUV’una daha yakından bakalım.

Wheelsandmore Tuning Bentley Bentayga

Bentley Bentayga, son zamanların en lüks SUV’u olarak kendi sınıfında çok konuşulmaya devam ediyor. Her yeni araç olduğu gibi Bentayga da standart kalamaz ve onun sahipleri için özelleştirme seçenekleri sunan firmalarda elinden geleni yapıyor. Wheelsandmore da Bentayga için gerekli kitini hazırladı ve tanıttı. Bu kapsamda aracın 6.0 litre V12 motorunun gücünü 608 ps 600 beygir 900 nm tork güç değerinden 710 ps 700 beygir 1060 nm tork değerine yükseltmiş. Ayrıca Bentayga için komple egzoz sistemi de sunulmuş. Tabi bu değişimler sonrasında performans verileri açıklanmadığı için ek bilgi veremiyorum.

Wheelsandmore Bentley Bentayga

Geçelim dış kısıma. Wheelsandmore Bentley Bentayga için 22 inçlik fabrikasyon jantlar yerine 23 inçlik 5 kollu LeMans jantlar sunulmuş ve bu jantlar için 295/35 ebatlı Continental Sport Contact lastikler takılmış. Son olarak birde havalı süspansiyon sisteminin standart olarak sunulduğu Bentayga için sunulan özel bir kit sayesinde yüksekliği biraz daha düşürülerek hem standart sürüşte daha düşük sürtünme sağlanmış hemde daha dinamik görünüm elde edilmiş.

Genel hatlarıyla Wheelsandmore Tuning Bentley Bentayga hakkında aktaracağım bilgiler bu kadar. Sırada 700 beygirlik lüks SUV’un modifiye sonrası fotoğrafları var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }