Oto Kokpit

620 Beygirlik GME Performans Jeep Grand Cherokee SRT8

Alman modifiye firmaları hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Bu seferde GME Performans, son çalışmasında Amerikalı SUV Jeep Grand Cherokee SRT8‘e yer vererek karşımıza çıktı. 620 beygir gibi oldukça ciddi güce ulaştırılan bu aracı daha yakından tanıyalım.

GME Performans Jeep Grand Cherokee

GME Performans Jeep Grand Cherokee SRT8 detaylarına geçmeden önce aracın stock haliyle ilgili birkaç bilgi vereyim. Aracın kalbinde 6.4 litrelik V8 motor yer alıyor. Bu devasa ünite fabrikasyon olarak 468 beygir 624 nm tork güç üretiyor ve 8 ileri otomatik şanzımanla satışa sunuluyor. 20 inçlik jantlarla gelen Jeep Grand Cherokee SRT8 için GME Performans firması 22 inçlik jantlar kullanmış. Bu jantlar içinde 295/35 ZR22 ebatlı Continental Sport Contact 6 adlı hız lastikleri kullanılmış.

GME Performans Jeep Grand Cherokee SRT

Gelelim motor kısmına. Aracın mevcut gücü yapılan birçok takviye ile 620 beygir 756 nm tork seviyesine çıkarılmış. Neler yapıldığı konusunda net bilgim yoktur fakat aracı dizginlemek için 380×34 ebatlı Brembo diskler yerine 444×36 mm çapında yeni Brembo disklerinin kullanılması, kaput altında neler yaşandığı konusunda az çok bilgi veriyor. Değişimlere devam edecek olursak titanyum uçlu komple egzoz sistemi dikkat çeken diğer uygulamalardan birisi olurken yeni süspansiyonlar sayesinde ise araç 15 mm alçaltılarak yere daha yakın hale gelmiş. Kısaca Jeep Grand Cherokee SRT8 için yapılan bütün uygulamalar, daha sıkı ve hızlı olmasını sağlamış. Aktaracaklarım bu kadar. Aracın GME Performans elinden çıkan bu aracın buyurun fotoğraflarına bakalım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }