Oto Kokpit

VW Çıraklarından Eşsiz Bir Canavar: 526 PS’lik Golf 8 R Hurricane!

VW Çıraklarından Eşsiz Bir Canavar: 526 PS’lik Golf 8 R Hurricane!

Volkswagen ailesinin alttan yetişen genç ekipleri yine can alıcı ve sıra dışı araçla karşımıza çıktı. Volkswagen Golf 8 R Hurricane ile son zamanların en iddialı modifiyeli aracı hazırlanmış. 526 ps 519 beygir gücündeki bu canavarı gelin yakından tanıyalım.


Volkswagen Golf 8 R Hurricane

Genç ekip, Golf 8 R Hurricane için siyah ve koyu yeşil tasarım teması belirlemiş. Tepeden tırnağa hemen her detayda bu iki rengi öne çıkarmışlar. Komple body kit ile kaslı görünümü yakalayan ekip, 19 inçlik MB Design jantları ve 255/30 ZR 19 ebatlı Pirelli Super Trofeo lastiklerle birlikte genel görünümü tamamlamışlar. Ayrıca Eibach süspansiyon kiti ve önde Audi R8, arkada ise Audi S8 büyük seramik frenler diskleri özel detayların mimarisi olmuş.

Volkswagen Golf 8 R Modifiye

Golf 8 R Hurricane yaşam alanının hemen her yeri diyebileceğimiz, kaplama alanları alcantara ile geçilmiş. Tabi siyah-yeşil teması burada da kullanılmış. Öte yandan direksiyon simidi de yeniden kaplanmış, Recaro yarış koltukları eklenmiş, arka koltuklar çıkarılmış ve onların yerine takla kafesi yerleştirilmiş.

Volkswagen Golf 8 R Hurricane İçi

Vee en can alıcı kısma gelelim. 526 PS’lik Volkswagen Golf 8 R Hurricane güç kısmından söz edelim. Standart Golf 8 R kalbinde 2.0 litre dört silindirli turbo beslemeli benzinli motor bulunuyor ve 320 ps 420 nm tork güç üretiyor. 7 ileri DSG şanzıman ve dört tekerden çekiş sistemi bulunan Golf 8 R için Volkswagen firmasının çırakları, HGP’den yeni bir büyük turbo sipariş etmişler. Bunun yanı sıra hava filtresini ve egzoz sistemiyle birlikte daha büyük intercooler uygulamış. Tüm bunların daha verimli olması adına yazılım ayarlaması yapmış. Sonuçta ortaya 526 ps 519 beygir 629 nm tork güç çıkmış.

Volkswagen Golf 8 R Hurricane Kaç Beygir?

Tabi Volkswagen Golf 8 R Hurricane için sadece motor güçlendirilmesi ve fren güncellemesi yapılmamış. Çıkan arka koltuklarla birlikte karbon fiber parçaların kullanımıyla standart modele göre 200 kg hafifleme sağlanmış. Bu çok ciddi bir değer! Tüm bu uygulamalar sonucunda performans verileri tam olarak açıklanmamış olsa da son hızının 300 km/s olduğu belirtildi. Tahminlerimize göre 100-200 km/s hızlanması 6 saniye altında gerçekleşiyordur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }