Sürücü Kursları Rehberi

400 Beygirlik 2020 Ford Explorer ST Özellikleri ile Tanıtıldı

Yakın zaman öncesinde tanıtılan Ford’un Explorer modelinin şimdi de ST adlı sportif versiyonu ile karşınızdayım. Ford Explorer ST son derece sportif hatlara sahip ve kaputunun altında ise oldukça güçlü ünite bulunuyor. En baştan belirteyim. Bu araç maalesef ülkemize gelmeyecek. ABD ve diğer pazarlarda değerlendirilecek. Yine de Ford fanları için Explorer ST modelinin öne çıkan hatlarıyla anlatayım.


2020 Ford Explorer ST Özellikleri

İlk olarak aracın gücünden bahsetmek istiyorum. 2020 Ford Explorer ST modelinin kaputu altında 3.0 litre EcoBoost turbo benzinli motor bulunuyor ve 400 beygir 563 nm tork güç sunuyor. Dört tekerden çekiş sistemi bulunan Explorer ST de 10 ileri otomatik şanzıman yer alıyor. 230 km/s son hıza ulaşan aracın heybetli duruşu aynı zamanda sportif hatlarla zenginleştirilmiş.

2020 Ford Explorer ST

Dış kısıma geldiğimizde Ford ST dünyasını anımsatan özel mavi rengi, siyah 21 inçlik jantları, kırmızı fren kaliperleri, dışta siyah detaylar, dört egzoz çıkışı noktaları öne çıkarken yaşam alanında ise ST logolu siyah deri koltuklar, ST serisine özel pedal ve paspas seti ve 12.3 inçlik dijital gösterge ekranı öne çıkıyor. Bu büyük cüsseli aracın park etmesini kolaylaştıran Active Park Assist 2.0 sistemi, aktif sürüş asistanları ve birçok güvenlik özelliği de yeni Ford Explorer ST de sunuluyor.

2020 Ford Explorer ST Kokpiti

Genel hatlarıyla 2020 Ford Explorer ST hakkında aktaracaklarım bu kadar. Aracın fiyat bilgisi henüz paylaşılmadığı için bu konuda bilgi veremiyorum. Sıradan Explorer ST fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git