Oto Kokpit

367 Beygirlik Volkswagen Touran!

367 Beygirlik Volkswagen Touran!

Her zaman söylemişimdir, modifiye söz konusu ise imkansız diye bir şey yoktur. Yeter ki hayal edin ve keseniz sağlam olsun. Altınızdaki aile aracı bile canavara dönüşebilir. Hollandalı bir modifiye firması bunu Volkswagen Touran! üzerinde ispatladı. Detaylar yazının davamında…


367 Beygir Volkswagen Touran

Volkswagen Touran bildiğiniz üzere MPV sınıfında bir aile aracı. Mütevazi gibi görünen ve standart haliyle de aksini göstermemesiyle bilinir. MPV kültürü bizde pek olmadığı için ülkemizde de fazla göremeyiz. Caddy’i andıran yüzüyle bu aracın hot hatch modelleri kadar performans sunacağını çoğumuz tahmin etmeyiz. Eğer kaputun altına çokça para harcanırsa iş değişir.

Volkswagen Touran Modifiye

Konumuz olan araç Hollandalı JD Engineering adlı firma tarafından tam da bahsettiğim şekilde güçlendirilmiş ve dıştan standart görünüp yolda yarışa girildiği zaman can yakacak hale getirilmiş. Standart motorunun yerine Golf R’da kullanılan iki litrelik TSI motor yerleştirilmiş. Yetmemiş birde güçlendirilmiş. Tamı tamına 373 ps 367 beygir 475 nm tork güç alınmış. Böylece ortaya birçok standart hot hatch ile yürüyecek kadar güçlü Volkswagen Touran çıkarılmış.

Tabi bütün işlemler bunlarla sınırlı kalmamış. Sadece motorun güçlendirilmesi ile işlem bitmemiş. Frenler de yine Golf R’dan alınarak güncellenmiş. Daha iyi yol tutması ve üst hızlarda sorun yaşamaması adına 235 mm genişliğinde lastikler takılmış. Firmanın belirtmesine göre bu güçlü Volkswagen Touran, oldukça stabil yürüyor ve 250 km/s hızı rahatlıkla devirebiliyor. Siz siz olun altınızdaki aracın gücüne güvenmeyin. Ülkemizde de böylesine hızlı araçlar mevcut. Sonra üzülürsünüz :).

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }