Sürücü Kursları Rehberi

350 Beygirlik 2020 Mazda 3 TCR Özellikleri ile Tanıtıldı

Mazda yarış ekibi 2020 Mazda 3 TCR‘ı tanıttı. 350 beygir gücündeki bu araç standart Mazda 3’ten çok daha agresif ve çok daha güçlü olup yarış pisti için özel olarak hazırlandı. Ocak ayında start alacak olan ve Daytona Speedway’de gerçekleşecek olan 2020 Touring yarışlarında yeni Mazda 3 TCR görev alacak. İşte detaylar…


2020 Mazda 3 TCR Teknik Özellikleri

Kafesinden kaçmış T-Rex gibi bakan Mazda 3 TCR, görebileceğiniz en vahşi örneklerinden birisi olarak lanse edildi. Yarış body kiti bulunan bu araç standart Mazda 3’ten daha geniş ve daha sportif duruyor. 18 inçlik jantlarla gelen Mazda 3 TCR da Bilstein amortisörler kullanılmış. Ayrıca dileyen müşterilere Öhlins amortisörler de ekstra ücretle sunuluyor. Bu arada aracın tekerleri Michelin Pilot serisine emanet edilmiş.

2020 Mazda 3 TCR Donanımları

Mazda 3 TCR için en önemli nokta tabi ki kaputun altı oluyor. Bu aracın kalbinde 350 beygir 490 nm tork güç üreten 4 silindirli turbo beslemeli motor bulunuyor. Bu üniteye 6 ileri sıralı şanzıman eşlik ediyor. Şanzıman kontrolü direksiyon arkasındaki paddle shift yardımı ile değiştirilebiliyor.

2020 Mazda 3 TCR

Genel hatlarıyla 2020 Mazda 3 TCR hakkında aktaracaklarım bu kadar. Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğim. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

350 Beygirlik 2020 Mazda 3 TCR Özellikleri ile Tanıtıldı Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. mert dedi ki:

  çok güçlü bir arabaya benziyor yine merk doluyum 🙂

 2. osman dedi ki:

  rüzgarlığını ne kadar güzel yapmışlar öyle

 3. hilmi aksu dedi ki:

  pistlerde görelim bir de

 4. Hikmet Öncü dedi ki:

  Tam yarış arabası olmuş maşallah

 5. Nurrettin Harun dedi ki:

  Canavar gibi araba olmuş valla

 6. Aydın Özpetek dedi ki:

  Çok güzel görünüyor 😀 Ama bu araç türkiyede satışa çıkmaz değil mi

Sayfa başına git