Oto Kokpit

3. Nesil Yeni Kasa Citroen C4’ün Çalışmalarına Başlandı

3. Nesil Yeni Kasa Citroen C4’ün Çalışmalarına Başlandı

3-nesil-yeni-kasa-citroen-c4
Citroen c4, 2004 yılında “xsara” modelinin yerini alarak yollara çıkmıştı. Citroen c4, transformer reklamı ile belirli bir ünü yakalamış ve ortası dönmeyen direksiyonu ile uzunca süre konuşulur olmuştu. Kısacası c segmentinde ses getiren araç olmuştu. Sansasyon etkisi oluşturan bu c4, aradan geçen 6 yılın ardından yerini şuan satışta olan modeline bıraktı. Bu kasayla da başarılı müşteri portföyüne ulaşan citroen markası, bu başarını pekiştirmek adına DS konsepti adı altında DS4’ü de yarışa dahil etti. Kısaca “citroen c4” modeli son 10 yıl içerisinde otomobil dünyasında iyice pekiştirildi. Bu da firmaya belirli beğeni kitlesi olarak döndü. Durum böyleyken, 2010 yılından bu yana varlığını sürdüren 2. nesil c4 içinde yenilenme düşünceleri oluşmaya başladı.

Yeni kasa citroen c4 merakı şimdiye kadar oluşan c4 kitlesinde oluşmaya başladığı son zamanlarda, fransız otomobil sitesi tarafından bir haber öne çıkarıldı ve yeni nesil c4’ün üretimine başlandığı belirtildi. Yeni C4 picasso ve c4 cactus modelinden sonra yeni tasarım kimliği üzerinden tahminlerin yürütüldüğü bugünlerde, 3. nesil c4’ün beklenen görünümü de ortaya çıktı. Tahmini görünüm olarak yayınlanan bu görselden sonra 3. nesil citroen c4’ün üretim bandından ineceği tarih olarak da 2017 yılı gösteriliyor. Bu bilginin doğruluğu kesin değil ama büyük bir ihtimal 2016 yılı sonu veya 2017 yılı başı yeni c4’ü yollarda görebileceğiz. Çünkü Xsara modelinden C4’e geçiş aşaması ve bugünümüze kadar 6-7 yıl arasında yeni kasa geçişleri yapıldı. Bu yüzden ön görülen tahmin şuan 2016-2017 arası olacaktır. Yeni kasa citroen ds4 ise 2018 yılında yollarda olması bekleniyor. Şimdilik aktaracaklarım bunlar, 2015 yılı içerisinde bu konu daha fazla derinlik kazanacaktır.

Yorumlar
  1. Nurettin GÜN dedi ki:

    Resimde görünen c4,ün ön farları ve arka kelebek camları olmamış,c4,ün ön farları hyundai accent lerinki gibi olsa iyi olur arka kelebek camlarıda seat ıbıza,larınki gibi olsa iyi olur,1.5 dizel ve benzinli 120 beygir motorda olursa tamamdır.

[single_loop]