Oto Kokpit

2024 Yeni Kasa Ford Transit Courier – Tourneo Courier Görüntülendi – Bir Puma Gördüm Sanki?

2024 Yeni Kasa Ford Transit Courier – Tourneo Courier Görüntülendi – Bir Puma Gördüm Sanki?

Hafif ticari araç dünyasının en popüler modellerinden birisi olan Ford Courier tepeden tırnağa yenileniyor. Küçük hafif ticari olarak da nitelendirebileceğimiz yeni kasa Ford Courier Connect modelinin kardeşi olarak uzun süredir yollardaydı. Şimdi de ikinci nesil Courier yollara çıkmak için hazırlıklarını yapıyor. Prototip modeli testlerdeyken casus kameralara yakalanan bu aracın ilk detaylarına yakından bakalım.


2024 Yeni Kasa Ford Courier

Ford Courier esasında 1952 yılından beri Ford ailesinin modeli ama pikap olarak biliniyor. Ticari sınıftaki Courier, 2014 yılında ülkemizdeki Ford fabrikasından Dünya geneline üretilmişti. Şimdi de ikinci nesil yeni kasa Courier yollara çıkmak için hazırlanıyor.

Fiat Fiorino, Citroen Nemo, Peugeot Bipper gibi rakipleri olan Ford Courier, hafif ticari sınıfın küçük üyesi olarak varlığını sürdürüyor. İkinci nesliyle fazlasıyla merak edilen bu aracın prototip modeli henüz tasarımsal olarak net bilgiler barındırmıyor. Fakat testte görüntülenen prototipte Ford Puma farları gözüküyor. Puma farlarıyla gelmesinin araca pekte bir dinamik katacağını düşünmüyoruz. Umarız seri üretim versiyonu daha yenilikçi ve özgün kimlikle gelir.

2024 Yeni Ford Courier

2024 yeni kasa Ford Courier teknik özellikleri hakkında da henüz bilgiler netleşmedi. Fakat beklentiler pekte farklı olmayacak. Güncel 1.0 litrelik turbo benzinli, 1.5 litre ve 1.6 litre Duratorq dizel motor seçenekleri sunulmaya devam edecektir. Buna ek olarak elektrikli Ford Courier seçeneği de gelmesine muhtemel gözle bakılıyor. Yeni kasa Ford Courier için yollara çıkış tarihi olarak 2023 yılının ikinci yarısı öngörülüyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

S.S.S

Yeni kasa Ford Courier, 2023 yılının ikinci yarısından sonra yollara çıkabilir.

Fiat Fiorino, Citroen Nemo, Peugeot Bipper modelleri, Ford Courier rakipleridir.