Oto Kokpit

Ami’nin Rakibi 2024 Fiat Topolino Tanıtıldı

Citroen Ami ile başlayan mini elektrikli araç furyası yeni Fiat Topolino ile devam ediyor. İtalya’nın küçük ve dar sokaklarının keyfini çıkarma hedefli olarak lanse edilen Fiat Topolino modeli, tıpkı Citroen Ami gibi 14 yaş ve üstü sürücülerin kullanımına sunulacak.

2024 Fiat Topolino

Fiat Topolino modeli 2,53 metre gibi oldukça düşük uzunluk değerine sahip. Araçta 5,4 kWh pil bulunuyor ve 4 saatten kısa sürede ev tipi şarjla tam dolumu sağlanıyor. Fiat Topolino rakiplerine benzer teknik verilerde olduğunu net bir şekilde görüyoruz. Bu arada Topolino’nun son hızı 45 km/s ile sınırlandırılmış. Ayrıca menzili ise 75 km’ye kadar menzil sunulduğunu da belirtelim.

Fiat Topolino Fotoğrafları

Fiat Topolino dışı tipik bir İtalyan ama Ami’yi de fazlaca andırıyor. Ailenin ikonik modeli 500 modeline de birçok noktada atıf bulunuyor. İç mekanda FIAT logolu direksiyon, küçük bir dijital ekran ve temel kontrol elemanları bulunuyor. Öte yandan araç içinde 63 litre iç saklama alanı sunuluyor.

Fiat Topolino Donanımları

Dolce Vita adlı bir özel pakette Topolino için alınabilecek. Bu paketi alanlara askı çantası, usb ile çalışan fan, bluetooth hoparlör, termal su şişesi, plaj havlusu ve iki koltuk kılıfı da sunuluyor. Son olarak Topolino modelinin 2023 yılı sonunda ana vatanı İtalya’da satışa çıkacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

S.S.S

Topolino, 75 km'ye kadar menzil sunuyor.

Topolino'nun son hızı 45 km/s ile sınırlandırılmış.

Topolino'nun 4 saatten kısa sürede ev tipi şarjla bataryası tam doluyor.