Oto Kokpit

2022 Yeni Volkswagen Taos Özellikleri Tanıtıldı

Volkswagen SUV ailesine, dört sene içerisinde 5. üyeyi kattıklarını belirten Volkswagen grup Amerika CEO’su Scott Keogh, Taos ile Amerikalı ailelerin ihtiyaçlarını gidermek için çalışmaktan büyük heyecan duyduklarını dile getirdi. Kompakt SUV kategorisinde, tüm Volkswagen stil ve teknoloji özelliklerini bünyesinde barındıracak olan yeni VW Taos, oldukça uygun fiyatlara pazarda yerini alacak.

2022 Yeni Volkswagen Taos Özellikleri

Cesur ve atılgan bir görünümü, yontulmuş bir kaporta ve LED teknolojili aydınlatmalara borçlu olan Taos, Volkswagen’in SUV tasarım genlerini bünyesinde barındırıyor. Yan profilden çizgi geçişleri Tiguan modelini anımsatan araçta, kare biçimli tekerlek etrafındaki kesimler Atlas modelini andırıyor. İsteğe bağlı panaromik camlar, sekiz renk seçeneği, 17 inç, iki adet 18 inç ve bir adet 19 inç jant seçenekleri kullanıcı isteğine bırakılmış.

2022 Yeni Volkswagen Taos Teknik Özellikleri

Motor seçeneği olarak Jetta’da kullanılan 1.5 litrelik turbo şarjlı motoru kullanacak araçla, 158 beygir güç ve 250 nm torka ulaşmak mümkün olacak. Önden çekişli modellerde sekiz ileri otomatik şanzıman sunulurken, dört çeker versiyonunda yedi ileri DSG şanzımandan faydalanılmış. Yakıt seviyesini düşük tutabilmek için özel teknolojiler kullanılan Taos, üç farklı trim seçeneği ile piyasaya sürülecek.

2022 Yeni Volkswagen Taos İçi

Araç içinde de teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanılan Taos’ta, sekiz yönlü, elektrikli sürücü koltuğu, anahtarsız giriş ve çalıştırma, çift bölge klima kontrolü, ısıtmalı deri direksiyon simidi, sensörlü silecekler, ısıtmalı yan aynalar gibi özellikler göze çapıyor. Üstün internet bağlantı teknolojileri, uyumlu cihazlarla kablosuz şarj desteği, on farklı iç aydınlatma seçeneği gibi özellikler albenisi yüksek bir model karşımıza çıkarıyor.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Hakan Büyükgöz dedi ki:

    Suv model araçlarda en güvendiğim marka peugeot. Araçlarını detaylı bir şekilde dizayn ediyorlar ve kullanıclarına sunuyorlar araç alıyor olsam kesinlikle peugeot marka bir suv alırdım.