Oto Kokpit

2022 Yeni Maserati Levante Hybrid Özellikleri ile Tanıtıldı

Markanın ilk elektrikli aracı olan Ghibli Hybrid’in elektrifikasyonunu temel olan yeni tasarımı 2022 Maserati Levante Hybrid olarak biliniyor. Daha hızlı ve çevreci olarak tanıtılan Levante, sürdürebilir enerji tüketimi gerçekleştiriyor. Elektrikle çalışan sistemi yenilikçi tasarım ilkeleriyle detaylandırılıyor.

2022 Yeni Maserati Levante Hybrid Özellikleri

2022 Yeni Maserati Levante Hybrid Dış Özellikleri
Maserati’nin karakterize özelliklerini taşıyan Levante, bazı özel tasarım detaylarıyla birleştiriliyor. Metalik renkli profil, üç kat renk ile özel bir hava yaratıyor. Gölgeli renklerin sıkça yer aldığı tasarım detayı, diğer hibrit modellere ayak uydurması için eklenmiş görünüyor. Mavi gölgeli yan hava kanalı ve C sütunu ile dikkat çeken Levante, aynı gölgeyi koltuk işlemelerinde de sunuyor.

2022 Yeni Maserati Levante Hybrid

2022 Yeni Maserati Levante Hybrid İç Özellikleri
Maserati’nin yeni serisine bakıldığında dikkat çeken ilk özellik 8.4 inç multimedya ekranı oluyor. Rakiplerine göre geniş bir boyut sunan ekranı, sürüş keyfini artırıyor. Ön panelini 7 inç dijital gösterge paneli ile destekleyen Maserati 2022’de sürücünün kontrolünü de geliştiriyor.

Kusursuz bağlantı sunan Maserati Connect programı, otomobili her an ve her yerden kontrol edebilmeyi sağlıyor. Servis zamanı gibi anlarda sürücüyü uyaran bu sistem, akıllı cihazlarla kontrol edilebiliyor. Akıllı kontrol sistemi, sanal kişisel asistanlarla uyumlu olarak çalıştığı için araç dışında da kontrole izin veriyor.

2022 Yeni Maserati Levante Hybrid Kokpiti

2022 Yeni Maserati Levante Hybrid Motor Özellikleri
İki ayrı motor ile tasarlanan Levante, elektrikli motora ve 2.0 litrelik benzinli ünite gücüne sahip. 330 beygir güç ve 450Nm tork üreten araç, gelişmiş bir sürüş performansı vaat ediyor. 48 voltluk elektrikli motor, enerjiyi geri kazanmada oldukça iddialı görünüyor. Üst düzey verimlilik vaat eden Levante, yavaşlama ve frenlemede enerji kazanımı sunuyor. Benzerlerine oranla daha hafif yapı sunmasıyla çeviklik sağlıyor. 6 saniyede 100 km hız performansı oldukça etkileyici görünüyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.