Oto Kokpit

2022 Yeni Kasa Toyota Land Cruiser (J300) Özellikleri ile Tanıtıldı

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Toyota’nın gerçek SUV modeli Land Cruiser kasa değiştirdi. J300 koduyla bu Yaz ayından itibaren 130 ülkede satışa sunulacak olan yeni kasa Toyota Land Cruiser modelini yakından tanıyalım.


2022 Yeni Kasa Toyota Land Cruiser (J300) Özellikleri

Toyota Land Cruiser bundan tam 70 sene önce yollara adımını attı. 1951 yılında BJ ve FJ kodlu modelleri üretilen aracın 1955 yılında J nesli J20 ile başlamış oldu. Yıllar içerisinde J harfinin sağındaki sayılar 1998 yılına kadar değişti ve J100 kasasına kadar ulaştı. J100’ün daha modern yüzü yerini 2007 yılında J200’e bıraktı. Çok uzun süredir yenilenmeyi bekleyen Land Cruiser sonunda J300 kasasına kavuştu.

TNGA-F platformunda üretilen Toyota Land Cruiser, öncesi nesline göre 200 kg daha hafiflemiş.

2022 Yeni Kasa Toyota Land Cruiser

Yeni Land Cruiser sadece tasarımıyla değil sahip olduğu teknolojisiyle de kendinden söz ettirecek. Bu araçta Dünyada ilk kez kullanılan bir sistem olan Elektronik Kinetik Dinamik Süspansiyon Sistemi (E-KDSS) dahil edilmiş. Bu sayede Land Cruiser ideal dikey tekerlek hareketinin elde edilmesini sağlayarak zorlu zeminlerdeki yol tutuşu iyileştiriyor.

Land Cruiser 300 modelindeki diğer öne çıkan özellik ise Çoklu Arazi Monitörü olup Toyota ailesindeki ilk olma niteliği taşıyor.

2022 Yeni Kasa Toyota Land Cruiser Kokpiti

2022 Toyota Land Cruiser motor seçeneklerine dairde ilk bilgiler verildi. Bu araç yeni V6 çift turbo 3.5 litre benzinli ve 3.3 litre dizel motorla gelecek. Her iki ünite içinde yeni 10 ileri otomatik şanzıman kullanılacak. Yeni şanzımanla birlikte mevcut modele göre yüzde 10 daha düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu salımı elde edildiği de belirtildi.

Yeni Land Cruiser 300, arazi sürüş yeteneklerinde en ufak kayıp olmadan gelişmiş sistemlerle kullanıcısının karşısına çıkacak. Öte yandan aktif güvenlik sistemleri de ikinci nesil Toyota Safety Sense ile sunulacak.

2022 yeni kasa Toyota Land Cruiser modeline dair genel bilgileri aktardık. Aracın fiyatı ve detaylı teknik verileri açıklanınca ek güncelleme yapacağız. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.