Oto Kokpit

2022 Yeni Kasa Range Rover (MK5) Görüntülendi

Land Rover ailesinin en lüks versiyonu olarak satılan Range Rover, yepyeni yüzüyle yollara çıkmaya hazırlanıyor. Beşinci nesiyle yollara çıkacak olan yeni kasa Range Rover, prototip haliyle Nürburgring Nordschleife de görüntülendi. İşte detaylar…


2022 Yeni Kasa Range Rover Ne Zaman?

Range Rover, 1969 yılında klasik versiyonu ile yollara adımını atmıştı. Uzun süre bu modelle yoluna devam eden Land Rover firması 1994 yılında P38A kodlu ikinci neslini üretti. Premium kimliği iyice öne çıkaran İngiliz üretici asıl bombayı 2002 yılında üretilen L322 kodlu üçüncü nesil Range Rover ile patlattı. 2012 yılına geldiğimizde ise L405 kodlu en lüks ve en can alıcı modelini yollara çıkardı. Son iki kasasını 10 sene de bir yenileyen Land Rover, güncel versiyonu da 2 sene içerisinde kullanıcıyla buluşturmayı hedefliyor.

2022 Yeni Kasa Range Rover Ne Zaman Çıkacak?

Bentley Bentayga, Rolls-Royce Cullinan, BMW X7, Mercedes GLS gibi ciddi rakipleri olan Range Rover’ın beşinci nesli testlerde görüntülendi. Fakat ağır kamuflajlı olmasından dolayı aracın tasarımına dair pek bir iz bırakılmamış. Yine de detaylıca baktığımızda büyük ön ızgara, küçültülen yapıda olan ledli farlar dikkat çekerken arka stop grubu üzerinde ise büyük bir değişim görünmüyor gibi. Fakat tampon yapılarında ciddi değişim yaşandığını söyleyebiliriz.

2022 Yeni Kasa Range Rover Fotoğrafları

2022 yeni kasa Range Rover için kullanılacak motorlara dair de beklentiler var. Üç litrelik dizel motorların iki litreye düşüp yaygınlaşması beklenebilir. Fakat asıl yoğunlaşma güncel iki litrelik hibrit motor geliştirilerek sürdürülebilir. Ayrıca 5.0 litrelik süper şarj beslemeli motorun güçlendirilerek kullanılacağı da tahminler arasında bulunuyor. Şimdilik Range Rover MK5 hakkında aktaracaklarım bu kadar. Gelişmeler oldukça güncelleme yapacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.