Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

2022 Yeni Jeep Compass Özellikleri ile Tanıtıldı

01.05.2021
164
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Yeni Jeep Compass, yüzeylerin iyileştirilmiş kalitesi ve gelişmiş yerleşik teknolojisi sayesinde daha Avrupalı bir görünüme sahip olması için geliştirildi. Yeni Jeep Compass tasarım, güvenlik, teknoloji ve işlevsellik açısından daha da yüksek bir seviyeye ulaşmak adına önemli yeni özellikler sunuyor.

2022 Yeni Jeep Compass İçi

 

Jeep Compass İç Özellikleri

Jeep Compass iç tasarımında, merkezi konsolun yeni bir düzenlemesi ve artırılmış saklama bölmesi alanıyla daha da işlevsel hale gelmiş. Yeni gösterge paneli, merkezi tünel, direksiyon simidi ve kapı panelleri sayesinde, birinci sınıf malzemeler ve kaplamalardan hazırlanmasıyla konfor algısını yükseltiyor.

Jeep Compass Dış Özellikleri

Jeep Compass dış tasarımı baştan aşağıya yenilenmiş. Daha ince, şık bir profile sahip yeni tam LED farları ile dikkat çekiyor. Yeni 18 inç alaşım jantlara sahip siyah tamponlarla donatılmış versiyonda hem sportif hem de elegan bir görünüm elde edilmiş. Yapılan değişiklikler ile birlikte gövde renginde sis lambası çerçevelerine, daha dikkat çekici bir koruma plakasına ve özel 17 inç alaşım jantlar da farklı donanım seçeneklerinden öne çıkıyor.

2022 Yeni Jeep Compass Özellikleri

Jeep Compass Motor Özellikleri

Yeni Jeep Compass beş farklı trim seviyesinde (Sport, Longitude, Limited, S ve Trailhawk) sunulan ve benzinli, dizel ve plug-in hibrit motor seçenekleri ile satışa sunuluyor. Ayrıca her motorda beş farklı güç aktarma organı kombinasyonu üç vites kutusu veya altı ileri otomatik – ve ön veya dört tekerlekten çekiş versiyonları bulunuyor.

Benzinli Jeep Compass motor versiyonu, her ikisi de önden çekişli, sırasıyla manuel şanzıman ve Çift Kuru Kavramalı Şanzıman (DDCT) ile eşleştirilmiş 130 bg veya 150 bg gücüne sahip 1.3 litrelik GSE motorla birlikte geliyor. Türkiye’de satışa sunulması beklenen motor seçeneklerinden biri de bu olacaktır. Ayrıca altı ileri manuel şanzıman ve önden çekişli 1.6 litrelik 130 bg dizel motor geliyor. Plug-in hibrit serisi, altı ileri otomatik şanzıman ve eAWD dört tekerlekten çekiş motoru da yüksek performans sağlıyor.

Jeep Compass Fiyatı

2022 yeni Jeep Compass Avrupa pazarında 28.000 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Türkiye için bu konu henüz netlik kazanmadı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.