2021 Yeni Hyundai Elantra Ne Zaman Çıkacağı Belli Oldu

2021 Yeni Hyundai Elantra Ne Zaman Çıkacağı Belli Oldu

Hyundai ailesinin C segmentindeki sedan otomobili Elantra yenileniyor. Ailenin en çok satan modellerinden birisi olan ve 2021 yeni Hyundai Elantra olarak varlığını devam ettiren bu araç önümüzdeki hafta lanse edilip Türkiye’de satışa sunulacak.


2021 Yeni Hyundai Elantra Ne Zaman Çıkacak?

Parametrik tasarım, tasarım amacı ve tasarım yanıtı arasındaki ilişkiyi birlikte tanımlayan, kodlayan ve açıklayan parametrelerin ve kuralların ifade edilmesini sağlayan algoritmik düşünceye dayanan bir süreç olarak dile getiriliyor. Gelişmiş bir dijital tasarım teknolojisi olan Parametrik Dinamik tasarım; tek bir noktada üç çizginin buluşması anlamına geliyor. Böylelikle araç üzerinde üç ana hat bulunurken, özellikle kapılarda ve arka çamurluklarda yer alan sert geçişler de aracın tüm dinamizmini ön plana çıkarıyor. Kısacası, bu tasarım dili artık otomobillerde farklılık isteyenlerin tüm beklentilerini karşılıyor. Hyundai’nin üçüncü nesil araç platformu da Yeni Elantra’nın genel tasarımını, güvenliğini, verimliliğini, gücünü ve sürüş performansını önemli ölçüde geliştiriyor. Bu platform, daha çevik yol tutuşu için Elantra’nın ağırlık merkezini düşürmesine olanak tanıyor.

Hyundai Elantra ilgili görüşlerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, “Otomotiv dünyasında tüm araçların neredeyse birbirine benzediği bir dönemde daha agresif, daha sportif ve aynı zamanda daha farklı bir tasarım felsefesi benimseyen Elantra modelimizle geleneksel tasarımlardan sıkılan otomobil severlerin ilgisini çekmeyi hedefliyoruz” dedi.

Yepyeni tasarım özellikleri ve ayrıştırıcı görünüşüyle oldukça dikkat çekici bir otomobil haline gelen 2021 Hyundai Elantra, 15 Nisan’da yapılacak basın toplantısının ardından tüm Türkiye’de satışa sunulacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.