Oto Kokpit

2021 Yeni Cupra Leon Özellikleri ile Tanıtıldı

Geçmiş yıllarda Seat’ın performansı güçlendirilmiş olan modellerinde kullandığı Cupra ismi Seat içerisinde ayrılarak başlı başına bir marka haline geldi. Bu ayrılığın biraz suni olduğu söylenebilir. Hala Seat ve Cupra çalışmalarına beraber devam ediyor. 2020 senesinde takipçilerini daha da sevindirmek isteyen Cupra firması yeni Cupra Leon ile görücüye çıktı. Kendi içerisinde çok fazla seçenek barındıran bu model, özellikle hibrit modeli ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ancak elektriğin dahil edilmediği modeli de son derece etkili bir performans sunuyor.


2021 Yeni Cupra Leon Teknik Özellikleri

2021 Cupra Leon dış görünüşü olarak kesinlikle sınıfının en iyi otomobillerinden bir tanesi. İnce yapılı ön farlarda LED ışıklar kullanılırken etkileyici Cupra amblemi ızgaranın tam ortasında bulunuyor. Farlardan gelen çizgiler ile sis farlarının bulunduğu kısımdan gelen çizgiler plaka üzerinde kavuşuyor. Bu oldukça güçlü bir görüntü ortaya çıkarmaya yetmiş. Cam tavan ile karşımıza çıkan modelde jantlar muhteşem bir görüntü sunuyor. Jantlardaki bakır rengi en harika ayrıntılardan bir tanesi. Dinamik yapısı arka kısma kadar hiç bozulmadan devam ediyor. Arka kısımda muhteşem bir Cupra logosu bulunurken üzerinde boydan boya devam eden LED stop lambaları bulunuyor. Egzoz kısımlarında da bakır ayrıntıların kullanımına devam edilmiş durumda.

2021 Yeni Cupra Leon İçi

2021 Cupra Leon Teknik Özellikleri Neler?

2021 Cupra Leon’un kaputunu kaldırdığımızda bizleri 2,0 litrelik bir benzinli motor karşılıyor. Bu motorun üç farklı güç seçeneği varken sürücüler kendileri için yeterli olan modeli seçebilirler. Aracın giriş paketinde 245 PS güç ve 370 Nm tork değeri bulunuyor. Güç seviyesini bir üste taşımak isteyen kişiler için ise 300 PS ve 400 Nm tork sunan model kendisini gösteriyor. Her iki seçenek de son derece tatmin edici bir performans sunacaktır.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.