Oto Kokpit

2021 Mercedes E-Serisi’nin Kapasitif Direksiyon Simidini Tanıttı

2021 Mercedes E-Serisi’nin Kapasitif Direksiyon Simidini Tanıttı

Mercedes, yepyeni direksiyon simidini tanıttı. 2021 Mercedes E-Serisinde kullanılacak olan ve 120 yıllık direksiyon evriminin en güncel yüzü olarak lanse edilen kapasitif direksiyon simidini yakından tanıyalım.


Mercedes Kapasitif Direksiyon Simidi

İlk direksiyon simidini Fransız mühendis Alfred Vacheron 1894’te yapmasından bu zamana kadar büyük gelişim gösterdi. Direksiyon simidinin Mercedes dünyasındaki yeri ise bir başkadır. 1900’lerin başından beri başlattığı direksiyon tasarımını yıllar içerisinde değiştirerek günümüze kadar farklı kimliklerle taşıdı. Metal, ahşap, kemik ve deri direksiyon simitleri yıllar içerisinde özellikler E serisine hayat verdi.

Kokpit tasarımında ciddi tecrübesi olan Mercedes, 2021 model Mercedes E serisinde kullanacağı kapasitif yeni direksiyon simidini tanıttı. 2020 Yazında E serisinde kullanılmaya başlanacak olan bu direksiyon simidi çift bölgeli sensörlere sahip olup yarı otonom sürüşteki kullanım kalitesini artıracak. Ayrıca direksiyon üzerindeki kapasitif dokunmatik tuşlar bulunuyor ve ses kontrolü, hız sabitleyici, gösterge ekranındaki menüyü, gelen çağrıları cevaplama gibi birçok fonksiyonu kontrol ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]