2020 Yeni Tata Altroz Özellikleri ile Tanıtıldı

Avrupa pazarında kendisini pek göremedğimiz Tata, yepyeni hatchback modeliyle karşımıza çıktı. Yeni Tata Altroz modelini 2019 Cenevre otomobil fuarında tanıtan Hindistanlı üretici, aktif olduğu ülkelerde kullanıcılara son derece iddialı tasarıma sahip bu aracı sunacak.


2020 Yeni Tata Altroz Özellikleri

2018 Şubatın’da Auto Expo otomobil fuarında Tata 45X konsept modeli olarak lanse edilen bu araç seri üretim modeli olan Tata Altroz adıyla tanıtıldı.

Tata Altroz’un Avrupalı hatchback araçlardan geri kalır yanı yoktur. Bir kere tasarımsal kimliği oldukça başarılı oluşturulmuş. Farlarla bütünleşik ön ızgara yapısı ilk dikkat çeken nokta oluyor. Çift renk uygulamasını sadece ayna ve tavanla kullanmayıp kapı üstlerine de taşınması da aracı özgün kılmış. Aynı uygulama bagaj kapağında da devam etmiş. Ayrıca arka alanında kaslı görünümde olması Tata Altroz modeline farklı hava katmış.


2020 Yeni Tata Altroz Teknik Özellikleri

Yaşam alanında baktığımızda ilk bakışta 7 inçlik TFT multimedya ekranı sunuluyor. Dijital gösterge paneli, anahtarsız çalıştırma, deri parçalı koltuklar gibi özelliklerle Tata Altroz premium yönünü de öne çıkarıyor.

2020 Yeni Tata Altroz Donanımları

Son olarak motor kısmından bahsedeyim. Aracın kalbinde 1.2 litrelik atmosferik benzinli motor bulunuyor ve 102 ps 101 beygir 140 nm tork güç üretiyor. 5 ileri manuel şanzımanla gelen 2020 Tata Altroz için performans verileri henüz açıklanmadı. Boyutsal verilere baktığımızda bu araç 3988 mm uzunluğa, 1754 mm genişliğe, 1505 mm yüksekliğe ve 2501 mm aks aralığına sahip. Tata Altroz satış bilgisi ve detaylı teknik özellikleri henüz gün yüzüne çıkmadığı için yazıyı burada sonlandıracağım. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

one × 5 =

Sayfa başına git