Sürücü Kursları Rehberi

2020 Yeni Suzuki Ignis Tanıtıldı

2016 yılında Avrupa’da ilk tanıtıldığı yıldan bu yana Suzuki Ignis, 2017 yılında Dünya kentsel araba yarışmasında ilk üçe girmeyi başarmıştı. O günden bu güne güncellemeleri ile, popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen Suzuki’nin bu modeli pazardaki yerini oldukça sağlam bir şekilde korumayı sürdürüyor.

2020 Yeni Suzuki Ignis Fotoğrafları

2020’nin Ağustos ayında lansmanı gerçekleştirilen yeni Ignis, eski versiyonun kendine has tasarım özelliklerini üzerinde barındırırken, yenilenmiş ön ızgara, zarif iç tasarım ve çekici dış renklere sahip özellikleri ile ultra kompakt SUV segmentinde benzersiz özelliklerini koruyor. Makyajlanmış bu versiyon, kendisine hibrit motor aileleri arasında da yer bularak, rakiplerinden dikkat çekici bir şekilde ayrılıyor.

2020 Yeni Suzuki Ignis Donanımları

2014 yılında Suzuki Swift’te kullanılan 1.2 litrelik Dualjet teknolojili motor, yerini daha fazla yakıt ekonomisi sunan K12D versiyonuna bırakmış. Bu motor maksimum tork değerine 2800 d/dk ulaşıyor ve 83 PS 107 nm tork üretiyor.

Tüm Ignis modelleri için standart ekipman haline getirilmiş 12V hibrit sistem ile birlikte, kalkış, hızlanma ve frenleme zamanlarında rejeneratif olarak elektrik üretiliyor. Sadece 6.2 kg ek bir ağırlık getiren bu sistem, 50Nm tork üretiyor. 2 tekerden çekişli sistemde, 114 g/km’lık CO2 emisyonu göze çarpıyor. Manuel şanzıman harici istenirse, CVT otomatik şanzıman da Ignis modellerine eşlik edebiliyor.

2020 Yeni Suzuki Ignis Kokpiti

Yine kullanıcıların isteğine sunulmuş manuel 4 çeker modeli ile de piyasaya sunulacak bu modelde, gerektiğinde arka tekerleklere daha fazla tork aktarabilen kaplin sistemleri entegre edilmiş.

Donanım özelliklerinde ise standart hale getirilmiş altı hava yastığı, klima, LED farlar, ön elektrikli camlar göz çarpmakla birlikte, opsiyonel özellikler arasında, şerit takip sistemi, anahtarsız giriş, ön sis lambaları gibi özellikler eklenebiliyor.

Dış tasarım özelliklerini iç mekanda da yansıtmayı başaran Ignis, kentsel stil ve ferah bir iç kabin özelliklerini harmanlamış.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git