Sürücü Kursları Rehberi

2020 Yeni Renault Clio 5 Dış Tasarımı da Ortaya Çıktı

Renault ailesinin merakla beklenen küçük üyesi yeni Clio 5 dün iç görselleri ile karşımıza çıkmıştı. Şimdi de dıştan detaylandı. Hatta teknik verileri ve donanımlarına dair de bilgiler aktarıldı. Hadi detaylara geçelim.

2020 Yeni Renault Clio 5 Dış Tasarımı

Yeni Renault Clio 5 tıpkı abisi Megane’a benzer ön farları ile karşımıza çıktı. Full led farlara sahip olan aracın arka kapı tasarımı önceki nesildeki gibi aynı kalmış. Donanım paketine göre 17 inçlik jantlarla gelecek olan 2020 Renault Clio 5 modelinde krom detaylar, köpekbalığı anten, ledli stoplar da dikkat çekiyor.

2020 Yeni Renault Clio 5

Renault Clio 5, 4048 mm uzunluk, 1140 mm yükseklik ve 1798 mm genişlik değeri ile önceki versiyona göre 14 mm daha kısa kalıyor ama 66 mm daha geniş ve 8 mm daha alçak olmasıyla aerodinami açısından artısını almasıyla birlikte daha geniş yaşam alanı sunuyor. Zaten Clio 5’in genel yapısına baktığımızda Clio 4’ten gelen sportif hatlar daha da yaygınlaştırılarak genele yayılmış.

2020 Yeni Renault Clio 5 Dışı

Clio 5, Valencia Turuncu, Vizon Kahverengi ve Seladon Mavi gibi yeni renk seçenekleriyle birlikte geliyor. Otomobil endüstrisinde ilk defa Valencia turuncu renkte kullanılan turuncu cila bazlı özel işlem, Clio 5’in dinamizmini öne çıkarıyor ve araca derinlik ile birlikte eşsiz bir parlaklık katıyor. Ayrıca 2020 yeni Clio’da 11 farklı renk seçeneği ve 3 dış kişiselleştirme paketi (kırmızı, turuncu ve siyah) sunuluyor.

Yeni Renault Clio 5 Teknik Özellikleri

İlk defa bir Clio’da ön çamurluklarda bulunan rüzgarlıklar, sürtünmeyi azaltıyor ve aerodinamik performansı üst seviyeye çekiyor. Buna ek olarak yakıt tüketimini de düşüren rüzgarlıklar, 2020 Clio’nun tasarımına dinamizm ve sportiflik katıyor. İlk donanım seviyesinden itibaren full LED olarak sunulan ön farlar, Renault modellerinin karakteristik özelliği olan C şeklinde imzaya sahip. Farlar, Yeni Clio’ya daha etkileyici bir görünüm kazandırırken, ışığı destekleyen logo da şık bir görünüm sağlıyor.

Yeni Renault Clio 5 Önü

Bagaj tasarımı, mümkün olan en kübik forma sahip olacak şekilde gerçekleştirilmiş. BOSE premium ses sisteminin başarılı şekilde entegre edilmesiyle bagaj hacmi 391 litreye ulaşırken, iç saklama hacmi 26 litre artırılarak segmentinde en yüksek seviyeye çıkarılmış.

Şimdilik yeni kasa Renault Clio hakkında aktaracaklarım bu kadar. Renault ilk bölümde içi, ikinci bölümde ise dışı gösterdi. Birkaç gün içerisinde tüm hatlarıyla Clio 5 detaylanmış olacak. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi takipte kalınız: facebook.com/otokokpit

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git