Oto Kokpit

2020 Yeni Opel Zafira Life Özellikleri ile Tanıtıldı

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Rahatlığın, kullanım konforunun ve çekici tasarımların tüm ihtişamını bir araya toplayan Alman otomobil üreticisi Opel’ in standart bir MPV’  olmaktan çıkarak, hafif ticari boyutlarına ulaştığı Yeni Opel Zafira Life geleceğin 20 yıllık otomobil teknolojisini yansıtıyor. Zafira Life için 3 farklı uzunluk seçeneği sunuluyor. Zafira Life’ nin S versiyonu Zafira’ya göre yaklaşık olarak 10 cm uzun, L versiyonuysa 65 cm uzunluğunda ve Vivaro Combi yolcu minübüsü statüsündedir. M versiyonu yani Medium ise 5.30 m uzun versiyonu ile aynı zamanda ‘Large’ olarak isimlendiriliyor.

2020 Yeni Opel Zafira Life Özellikleri

Opel Zafira Life versiyonlarının her birinde standart olarak 3.28 metrelik aks mesafesi bulunurken, aynı zamanda da toplam 9 koltuklu kabin seçeneği bulunuyor. Aslında çok koltuklu yapısı ile yeni nesil MPV’ ler açısından ciddi bir kıstas niteliği taşıyor. Zafira Life küçük kompakt minibüsler ile kıyaslanıyor olsa da 9 koltuklu hacmi ile bu alanda rakiplerine karşı daha geniş ve daha büyük bir alan sunumu gerçekleştirebiliyor. Son derece geniş iç hacminin arkasında ciddi bir teknoloji barındırıyor. Yolculara özel 230 V kapasiteli prizler, baş üstü gösterge, önden çarpışma uyarı sistemi ve arka görüş kamerası gibi sürüş deneyimini konforlu hale getirecek özelliklere sahip.

2020 Yeni Opel Zafira Life Kokpiti

Kabin içerisindeki tüm koltukların alüminyum raylar üzerinde rahatlıkla hareketleri sağlanabildiği gibi Opel Zafira Life üst paketlerinde ısıtma ve masaj fonksiyonları gibi yolcu için yolculuğu çok daha özel bir deneyim haline getirecek teknolojiyi barındırıyor. Ayrıca konsol kısmında Apple Car Play ve Android Auto desteği bulunan 7 inçlik multimedya ekranı da yer alıyor. Otomobilin elektrikli versiyonunun da piyasa sürülmesi Opel’ in hedefleri arasında yer alıyor ama elektrikli versiyonunun piyasaya çıkışı için 2021’i beklemek gerekiyor.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Hayri Altunbaş dedi ki:

    Rapor la alınıyor mu