Sürücü Kursları Rehberi

2020 Yeni MINI John Cooper Works GP Geliyor

Mini severler, uzun süredir beklediğiniz otomobil geliyor. Yeni MINI John Cooper Works GP için Mini mühendisleri son çalışmalarını sürdürüyor ve çok sıkı bir makine geliyor. Hot hatch dünyasının en iddialı araçlarından birisi olarak gün yüzüne çıkacak bu araç, önden çekişli sınıfta merakla bekleniyor. İşte detaylar…


2020 Yeni MINI John Cooper Works GP

Mini Hatch 2000 yılından beri yollarda ve MINI John Cooper Works GP ise 2006 yılında üretildi. Mini ailesinin en ateşli yüzü olan bu seri 2009 yılında R56 kasanın üretilmesinden sonra kimlik değişti ve 2012 yılında ikinci versiyonu gün yüzüne çıktı. 2013 yılında F55 kodlu üçüncü nesil Mini Cooper’ın üretilmesi ile gözler MK3 Mini JCW GP‘ye çevrildi. Bu araçta şuan testlerde ve geçtiğimiz günlerde casus kameralara yakalandı. Hemde yeşil cehennem Nürbrurgring’de…

Yeni MINI John Cooper Works GP MK3 Ne Zaman Çıkacak?

2020 MINI John Cooper Works GP ikinci nesilden çok daha iddialı ve güçlü şekilde gelecek. Rakiplerinin 300 beygir üzerinde güçte olması onu bu seviyenin üstünde tutmasını zorunlu kılıyor. Yani bu aracın kalbinde iki litre turbo benzinli motor ve 300 beygir üstü güç bekleniyor.

Tabi bütün olay sadece motorda bitmiyor. Yeni MINI JCW GP de tamamen farklı ve kaslı body kit kullanılacak. Araçta ağırlığı düşürmek adına karbon fiber parçalarında kullanılması bekleniyor. Yaşam alanında ise standart versiyona göre daha sportif detaylar kullanılacak.

2020 Yeni MINI John Cooper Works GP Ne Zaman Çıkacak?

Şimdilik 2020 MINI John Cooper Works GP hakkında aktaracaklarım bu kadar. 3000 adetle sınırlı sayıda üretilecek bu araç için yeni bilgiler paylaşıldıkça aktarmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git