Oto Kokpit

2020 Yeni Mercedes CLA Shooting Brake Testte Görüntülendi

2020 Yeni Mercedes CLA Shooting Brake Testte Görüntülendi

Mercedes’in ikinci nesil CLA Shooting Brake modeli prototip versiyonuyla testte iken görüntülendi. Kamuflajlı haliyle eksiklerini görmek adına testleri yapılan bu araç, önceki versiyonuna göre daha iddialı gelecek. İşte detaylar…


2020 yeni Mercedes CLA Shooting Brake, yakın zamanda tanıtılan yeni CLA‘nın station wagon versiyonu olarak yollara çıkacak. Bu aracın ön tasarımı ikinci nesil CLA’nın aynısı olacak ama arka alan için henüz net görsel yoktur.

Kompakt sınıfın wagon yüzünü bir önceki nesliyle başarılı şekilde temsil eden Mercedes CLA Shooting Brake, ülkemizde ilgi görmese de Avrupa pazarında başarılı satış rakamlarına ulaştı. Kısaca ilgi görünce Mercedes firması da ikinci kasasını üretme kararı aldı. Aracın testleri sürerken casus kameraların görüntülemesi ile yeni kasa CLA Shooting Brake gündeme geldi.

2020 Yeni Mercedes CLA Shooting Brake

Güncel Mercedes CLA’da kullanılan ve CLA 250 olarak tanıtılan motorun yeni CLA Shooting Brake içinde kullanılması bekleniyor. Bu ünite 2.0 litre turbo benzinli olup 225 ps 350 nm tork güç sunuyor ve 4matic adlı dört tekerden çekiş sistemiyle geliyor. Aynı kombinasyon bu araç içinde sunulursa ortaya gayet kıvamında olan spor wagon araç çıkacaktır. Tabi bununla birlikte yeni A serisinde kullanılan 1.5 litre turbo dizel, 1.33 litre turbo benzinli ve 1.5 litre turbo benzinli motorlara da yer verilecektir. Aksi taktirde Türkiye yollarında bu araca sahip olmak pek mümkün olmayacaktır. Çünkü yüksek vergi dilimindeki iki litrelik motor tercihlerin dışında kalacaktır.

Şimdilik 2020 Mercedes CLA Shooting Brake hakkında aktaracaklarım bu kadar. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.