Sürücü Kursları Rehberi

2020 Yeni Mercedes-Benz CLA Shooting Brake Görüntülendi

Sportif station wagon kültürünün kompakt sınıftaki temsilcilerinden birisi olan CLA Shooting Brake, ikinci nesli ile yollara çıkmaya hazırlanıyor. Casus kameralara yakalanan 2020 Mercedes-Benz CLA Shooting Brake, yeni yüzüyle 2019 yılı içerisinde karşımızda olması bekleniyor. İşte detaylar…


2020 Yeni Mercedes-Benz CLA Shooting Brake

Ülkemizde station wagon kültürü oturmamış olsa da yanı başımızdaki Avrupa’da ilgi görüyor ve son yıllarda wagon araçlar çok daha şık ve sportif olarak tasarlanmaya başladı. Mercedes ise önceki yıllarda birçok kişinin bilmediği R serisi ve E serisi wagon modelleri ile station wagon dünyasına lüks araçlarıyla hitap etmişti. Daha sonra CLS Shooting Brake modelini çıkardı. İlgi görünce CLS’in kardeşi olan CLA’da bu kimliği sürdürmek için CLA Shooting Brake modelini üretti. İlk nesliyle fabrikadaki üretim serüveninin sonuna gelen araç, ikinci nesliyle varlığını sürdürmeye devam edecek.

2020 Yeni Mercedes-Benz CLA Shooting Brake İçi

Hakkında fazla bilgi sahibi olmadığımız 2020 yeni Mercedes-Benz CLA Shooting Brake, büyük bir ihtimal abisi MK3 CLS ile tasarımsal olarak büyük benzerlik gösterecek. Bulunduğu platform sebebiyle de yeni kasa A serisi ile yaşam alanında, donanımlarda ve motor seçeneklerinde büyük benzerlik gösterecek. Zaten fotoğraflara baktığımızda kokpit yapısı yeni nesil A serisine çok benziyor. Bunu direksiyon simidi, havalandırma kanallarının konumlandırması ve gösterge paneli ile bütünleşik yapıda olan multimedya ekranından net şekilde görebiliriz. Motor seçeneklerinde ise 1.33 litrelik yeni nesil turbo benzinli motor, 1.5 litrelik turbo dizel seçeneğine ek olarak iki litrelik turbo benzinli üniteler yer alacaktır. Bunu da yine W177 kodlu A serisi ile ortak platformda olacağını varsayarak yazıyorum. Şimdilik araç hakkında aktaracaklarım bu kadar. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git