Oto Kokpit

2020 Yeni McLaren Speedtail Teknik Özellikleri ile Tanıtıldı

McLaren firması otomotiv dünyasında yine ses getirecek bir spor araba ile karşımıza çıktı. Yeni Speedtail adlı modelini tanıtan İngiliz üretici, hibrit süper spor sınıfına bir üye daha katmış oldu. Yeni McLaren Speedtail teknik detaylarından donanımlarına kadar birçok özelliği ile daha yakından tanımaya hazır mısınız?


2020 Yeni McLaren Speedtail Teknik Özellikleri

McLaren ailesinin Ultimate serisine sahil olan bu araç karbon fiber gövde yapısı, aktif süspansiyon sistemi, karbon seramik fren diskleri ve hibrit motoruyla eşsiz bir spor otomobil olma özelliği taşıyor. Sıra dışı tasarıma sahip olan McLaren Speedtail ile ilgili öne çıkan özellikleri aktaracağım. Fakat öncesinde teknik verilerden bahsetmek istiyorum.

McLaren Speedtail kalbinde 4.0 litrelik V8 biturbo motor üzerine inşa edilen elektrik takviyeli hibrit ünite yer alıyor. 1050 ps 1036 beygir güç üreten ve 1430 kg boş ağırlıkla yürüyen bu aracın performans verileri oldukça heyecan verici. Mesela 0-300 km/s hızlanması sadece 12.8 saniye sürüyor. McLaren P1’in bu süreyi 16.5 saniyede tamamladığını ele alacak olursak ne kadar hızlı araçtan bahsettiğimiz ortaya çıkacaktır. Aracın diğer verileri açıklanmadı. Sadece son hızının 403 km/s olduğu özellikle belirtildi.

2020 Yeni McLaren Speedtail Donanımları

2020 McLaren Speedtail modelinin öne çıkan özelliklerine de bakalım. Bu araçta 20 inçlik jantlar yer alıyor. Fakat bunlar öyle sıradan jantlar değil. Karbon fiberdeki ipliğine varana kadar ince hesaplarla üretilen bu aracın ön kısmındaki jantlar bile tamamen aerodinami için tasarlanmış. Şöyle ki standart jantların araları açıktır ve sürtünmeye neden olup aracın hızını keser. Fakat Speedtail modelinin ön jantları için tasarlanmış aero kapaklar ile sürtünme yüzeyi kesiliyor ve hava akışı düzenleniyor. Bu da aracın hızına oluşacak negatif etkiyi ortadan kaldırıyor.

2020 Yeni McLaren Speedtail Özellikleri

Speedtail’in lastikleri de özel olarak üretilmiş. Pirelli tarafından bu araca özel olarak geliştirilen P-Zero lastikler kullanılıyor.

Full led farlara sahip olan bu süper spor aracın yan aynalarının yerine dijital görüntü sağlayan kameralar bulunuyor. Üç kişilik oturma alanı ile yine sıra dışı araç olduğunu gösteren ve konsept otomobillere atıfta bulunan Speedtail, tamamen dijital kokpiti ile de gelecekten günümüze ulaşmış ara izlenimi veriyor.

Yeni McLaren Speedtail Kokpiti

Velocity Active Chassis Control özelliği ile aracın yüksekliği 35 mm kadar daha alçaltılıp McLaren Speedtail modelinin yere daha yakın hale gelmesi sağlanıyor ve 1120 mm yükseklik ile sürtünme katsayısı iyice düşürülüp yola daha iyi tutunması gerçekleşiyor.

Yeni McLaren Speedtail Fiyatı

Peki Mclaren Speedtail ne zaman çıkacak?
Sınırlı üretimle iki milyon euro‘dan satışa sunulacak olan McLaren Speedtail modelinin ilk teslimatları da 2020 yılının başında yapılacak. Teknik veriler tamamen açıklandığı zaman ek güncelleme yapacağım. Sırada foto galeri var.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.