Sürücü Kursları Rehberi

2020 Yeni McLaren Grand Tourer (GT) Geliyor

Süper spor otomobil dünyasına çok iddialı dönüş yapan firmaları sıralasak McLaren bu konuda zirveye sahip olurdu. İngiliz marka bu iddiasını yepyeni modelleri ile sürdürmeye devam ediyor. Yeni McLaren Grand Tourer ile hiper otomobil modelleri arasına bir yenisini daha ekleyecek olan McLaren, bu yeni aracında yakın zaman öncesinde tanıttığı Speedtail ile ortak DNA’ya sahip olacağını söyledi. İşte detaylar…


2020 Yeni McLaren GT

McLaren Grand Tourer, İngiliz spor otomobil üreticisinin 570 GT modelinden sonra öne çıkacak olan en özel araçları arasına girecek. Kalbinde 570 GT’nin ünitesinin yer alması bekleniyor. Yani 3.8 litre V8 32 valf çift turbo beslemeli motor McLaren Grand Tourer içinde kullanılacak. Fakat ondan daha güçlü spor araç hazırlanacak.

2020 Yeni McLaren Grand Tourer

Öte yandan McLaren Speedtail DNA’sını kullanacak olan McLaren Grand Tourer kamuflajlı olarak arka profilden ilk pozunu veren bu aracın oldukça kaslı duruyor. En azından 570 GT’ye göre daha iri araç yollara çıkacak. Fakat bir 720S kadar büyük olmayacağa benziyor.

2020 McLaren GT Ne Zaman Çıkacak?
McLaren GT, 15 Mayıs’ta tanıtılacak. Aracın temel bilgilerine de bu tarihte ulaşacağız. Bunun öncesinde Mclaren yetkilileri aracın arkasını gösteren fotoğraf paylaştı. Bunun dışında yeni McLaren GT hakkında fazla bilgi aktaramıyoruz. Araç hakkında gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git