2020 Yeni Mazda CX-30 Özellikleri ile Tanıtıldı


Mazda, yepyeni SUV modelini Cenevre’de tanıttı. 2020 Mazda CX-30 ile orta boyutlarda SUV beklentisi olan kullanıcılar için üretildi. Mazda CX-3 ile CX5 arasına konumlandırılan bu aracı gelin yakından tanıyalım.


2020 Yeni Mazda CX-30 Teknik Özellikleri

Kodo tasarım felsefesiyle üretilen yeni Mazda CX-30 oldukça dinamik hatlara sahip olup güncel Mazda kimliğini başarıyla yansıtıyor. Boyutsal verilere baktığımız zaman;

4395 mm uzunluk,
1795 mm genişlik,
1540 mm yükseklik ve 2655 mm aks aralığında olup bagaj alanı henüz açıklanmadı.

Yeni Mazda CX-30

Motor kısmında ise Euro 6d-TEMP normuna uygun dizel ve benzinli ünitelerden oluşacak. Fakat Mazda bu konuda da net bilgi paylaşmadı. Ayrıca M-Hybrid adlı elektrikli ünitenin benzinli motorla kombin edildiği hibrit sistemde yeni Mazda CX-30 modelinde sunulacak.

2020 Yeni Mazda CX-30

Donanım kısmında ise güncel Mazda araçlarındaki seçenekler çizgi bozmadan yerini alacak. Yaşam alanında siyah ve beyaz deri renk seçeneği, 8.8 inçlik geniş multimedya ekranı, oldukça sade tasarlanmış kokpit yapısı, 8 hoparlörlü ses sistemi, opsiyon olarak sunulacak 12 hoparlörlü Bose ses sistemi gibi donanımlar bulunacak. Ayrıca güvenlikten ödün vermeyecek olan Japon firma akıllı fren desteği, yorgunluk algılama asistanı, adaptif hız sabitleyici sistemi, ön çarpışma önleme asistanı gibi sürüş destek sistemlerini ve aktif güvenlik özelliklerini sunacak.

2020 Yeni Mazda CX-30 Kokpiti

Şimdilik yeni Mazda CX-30 hakkında aktaracaklarım bu kadar. Aracın fiyatı ve detaylı teknik bilgileri gün yüzüne çıktığı zaman ek güncelleme yapacağım. Fakat şunu da bilmekte fayda var. Eğer Mazda CX-30 tıpkı CX-5 gibi iki litrelik benzinli motoru ile ülkemize gelecek olursa rağbet göreceğini sanmıyorum. Umarım düşük hacimli dizel motoruyla gelir ve rekabetçi araçlardan birisi olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

11 + 7 =

Sayfa başına git