Oto Kokpit

2020 Yeni Lotus Elise Cup 250 Bathurst Edition Özellikleri ile Tanıtıldı

1952 senesinde İngiltere’de kurulan Lotus firması günümüze kadar sürekli sektörün öncü firmalarından bir tanesi olmaya devam etti. 2020 senesine geldiğimizde de yine performansı ile ön planda olan bir araç karşımıza çıkıyor. Lotus Elise Cup 250 Bathurst Edition oldukça etkileyici tasarımı ve performans verileri ile birlikte kendisinden sıkça söz ettirebilir.

2020 Yeni Lotus Elise Cup 250 Bathurst Edition Teknik Özellikleri

Tek kapılı, klasik bir Lotus modeli olarak sunulan aracın ön kısmında giderek incelen bir far yapısı mevcut. Kaporta kısmında 2 adet hava çıkış ızgarası yer alırken tüm spor araba etkisini bu ızgaralar sağlayabiliyor. Ön kısımdan bakıldığında oldukça sade bir tasarıma sahip olduğu söylenebilir. Yan kısımlara bakıldığında klasik bir kapı yapısı var. Kapıların bitiminde kullanılan aparat modele tek başına hareketlik katmış.

2020 Yeni Lotus Elise Cup 250 Bathurst Edition Donanımları

Aracın arka kısmındaki spoiler en dikkat çekici kısımlardan bir tanesi. Spoiler’ın her iki yanında da Birleşik Krallık bayrağı yer alıyor. Arka kısımda yazan geniş Lotus yazısının yan kısımlarında ikişer adet far mevcut. Bu kısımda Lotus Elise Cup 250 Bathurst Edition için son derece klasik bırakılmış. Aracın iç tasarımına bakıldığında performans odaklı bir araç olduğu rahatlıkla anlaşılabilir. İç kısımda da çok sade bir tasarım uygulanmakta.

2020 Yeni Lotus Elise Cup 250 Bathurst Edition Kokpiti

Yeni Lotus Elise Cup 250 Bathurst Edition Teknik Özellikleri Neler?

Lotus Elise Cup 250 karşımıza 1,8 litrelik, dört silindirli bir dizel motorla çıkıyor. Son teknoloji motorun performansı oldukça tatmin edici bir düzeyde. 1,8’lik bu motoru destekleyen 243 beygir gücü bulunuyor. Birçok kişi için düşük gözüken bu güç bu ağırlıkta bir araç için muhteşem bir değer. 250 Tork üretebilen araç ismini de bu tork değerinden alıyor. Çıkabileceği maksimum hız resmi verilere göre 248 km/s olarak ölçülmüş.

Yeni Lotus Elise Cup 250 Bathurst Edition hakkında paylaşacağımız temel bilgiler bu kadar. Sırada bu spor otomobilin fotoğraf galerisi var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.