Oto Kokpit

2020 Yeni Land Rover Discovery Sport Geliyor

Land Rover ailesinin önemli oyuncularından Discovery Sport yenileniyor. Küçük değişimlerle makyaj operasyonu geçiren yeni Land Rover Discovery Sport, casus kameralara kamuflajlı şekilde yakalandı. Beşinci neslin facelift yüzü olarak gelecek olan araç hakkındaki detaylara geçelim.


2020 Yeni Land Rover Discovery Sport

Land Rover Discovery, 1989 yılında Seri 1 adıyla yola çıktı. Kısa zamanda arazilerin lüks SUV modeli olarak öne çıkan araç 1998 yılında ikinci seriye kavuştu. 2004 yılında geldiğimizde ise L319 kodu ile Discovery 3 adlı üçüncü jenerasyon geldi. 2009 yılında ise Land Rover Discovery 4 üretildi. 2017 yılında geldiğimizde ise L462 kodlu daha lüks ve sportif yüzlü beşinci nesli Discovery Sport olarak geldi. Aradan bir yıl geçti ve çok fazla zaman geçmemesine rağmen makyajlı yüzünü konuşmaya başladık.

2020 yeni Land Rover Discovery Sport ile karşımıza çıkacak olan İngiliz üretici mevcut modelin kullanıcıdan gelen şikayetlerini gidermek ve Land Rover modellerine en son entegre ettiği özellikleri eklemek adına makyajlı versiyonunu hazırlıyor. Prototip haliyle testlerde görülen araç güncel Range Rover modellerinde yer alan dijital kokpit, yenilenmiş klima kontrol alanları, dışta küçük tasarım değişiklikleri ve motor seçeneklerinde güncellemeler yer alması bekleniyor.

2020 Land Rover Discovery Sport

Yeni Land Rover Discovery Sport modelinde 3 silindirli turbo benzinli ve bununla entegreli çalışan elektrikli ünitenin birleştirilecek PHEV yani hibrit motorunda sunulması bu araçla ilgili beklentiler arasında yer alıyor. Tabi bilgiler daha net değil. Önümüzdeki yıl içerisinde detaylar netleşmeye başlayacaktır. O zaman ek güncellemeler yaparak araç hakkında daha fazla bilgi aktaracağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.