Oto Kokpit

2020 Yeni Kasa Toyota Yaris (MK4) Özellikleri ile Tanıtıldı

Toyota’nın b segmentindeki temsilcisi Yaris, dördüncü jenerasyonuna kavuştu. 20. yılına giren Japon üretici 2020 yeni kasa Yaris ile karşımıza çıktı. İddialı tasarımıyla öne çıkan yeni nesil Yaris’in donanımları üst segmentleri kıskandıracak kadar iyi olduğunu belirtip aracın detaylarına geçelim.


2020 Yeni Kasa Toyota Yaris

2000 yılında yollara çıkan Yaris, bu zamana kadar başarılı satış grafiğine imza attı. Toyota’nın en başarılı modellerinden birisi olan Yaris, 2005 yılında b segmentinde Euro NCAP’ten 5 yıldızı ilk alan araç başarısını gösterdi. 2012 yılında üçüncü nesline kavuşan bu araç bu zamana kadar Avrupa’da 4 milyondan fazla sattı. Ülkemizde ise 63 bin adetlik satış yaptı. Bu satışın 3 bin adedi hibrit oldu.

2020 Yeni Kasa Toyota Yaris MK4

Söz sırası dördüncü nesil yeni kasa Toyota Yaris‘e geldi. TNGA GA-B platformunda üretilen bu araç önceki versiyona göre;
uzunluğu 5 mm azalmış,
aks mesafesi 50 mm artmış,
yüksekliği 40 mm azalmış,
genişliği ise 50 mm artmış.

2020 Yeni Kasa Toyota Yaris Fotoğrafları

Ayrıca 2020 Toyota Yaris‘in frenleri iyileştirilmiş ve led aydınlatmanın hakim olduğu yapı sunulmuş. Aracın donanımlarına bakacak olursak;
10 inçlik TFT renkli ekran,
renkli Head Up Display,
kablosuz akıllı telefon şarj özelliği,
iç ambiyans aydınlatması,
yaya ve bisikletli algılama özellikli,
Ön Çarpışma Önleyici Sistem (PCS),
Akıllı Şerit Takip Sistemi (LTA),
Otomatik Yanan Uzun Farlar (AHB),
Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (ACC) gibi üstün özellikler eklenmiş.

2020 Yeni Kasa Toyota Yaris İçi

Yeni Toyota Yaris’in motor seçenekleri arasında yine 1.5 litre hibrit sunulacak. Hibrit motorun yanı sıra üç silindirli 1.0 litre ve 1.5 litre ve yeni nesil motorlar da yeni kasa Yaris modelinde yer alacak.

Kısaca 2020 Yeni Kasa Toyota Yaris önceki versiyonuna göre daha ilgi çekici tasarım ve üstün donanımlarıyla geliyor. Aracın fiyatı açıklandığı zaman ek güncelleme yapacağım.Etiketler:

Yorumlar
  1. Arslan Sağ dedi ki:

    sıradan bir araba olmuş işte 😀

  2. Abdullah Şentürk dedi ki:

    Bu tarz arabalar nedense bir türlü ısınamadım

  3. hakan dedi ki:

    bu özellikler çok konuşulacak