Sürücü Kursları Rehberi

2020 Yeni Kasa Toyota Yaris MK4 Görüntülendi

Toyota’nın B sınıfındaki temsilcisi Yaris yeni nesliyle yollarla buluşacak. Dördüncü nesil yeni kasa Yaris kamuflajlı şekilde testleri yapılırken casus kameralara yakalandı. Ağır kamuflaja rağmen bu aracın daha estetik hatlara sahip olduğunu görebiliyoruz. İşte detaylar…


2020 Yeni Kasa Toyota Yaris

Toyota Yaris, XP10 kodlu kasası ile 1999 yılında yollara çıkmıştı. 6 yıllık üretim sürecinden sonra XP90 kodlu kasa 2005 yılında lanse edildi. 2011 yılına gelindiğinde ise XP130 adlı üçüncü jenerasyon Yaris üretildi ve günümüze kadar geldi. 2020 yılında ise dördüncü nesil Toyota Yaris yollarla buluşacak.

2020 Yeni Kasa Toyota Yaris Ne Zaman Çıkacak?

TNGA-B platformunda üretilecek olan 2020 Yeni Kasa Toyota Yaris Nürburgring pistinde kamuflajlı şekilde testte iken görüntülendi. Yeni nesil Yaris ile artık küçük hacimli turbo benzinli motora geçiş yapılması bekleniyor. Ayrıca 1.5 litrelik hibrit üniteye de aynen devam edilecek. Belki ilerleyen zaman diliminde Japon üretici tamamen elektrikli Yaris ile de karşımıza çıkabilir.

2020 Yeni Kasa Toyota Yaris MK4

Sınıfındaki güçlü rakiplerden olan Fiesta, Jazz, i20, Corsa, 208, Clio, Polo gibi modellerde yer alan üstün teknolojik donanımların yeni kasa Toyota Yaris‘te de asgari düzeyde yer alacağını tahmin ediyorum. Şimdilik yeni nesil Yaris ile ilgili aktaracağım bilgiler bu kadar. Gelişmeler oldukça paylaşacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git