Sürücü Kursları Rehberi

2020 Yeni Kasa Toyota Yaris Hatchback Özellikleri ile Tanıtıldı

Toyota’nın küçük şehir aracı Yaris, yepyeni yüzüyle tanıtıldı. Daha önce sedan versiyonu ile karşımıza çıkan araç şimdi de yeni kasa Toyota Yaris Hatchback olarak lanse edildi. ABD pazarın için tanıtılan ve Mazda’yı andıran hatlarıyla dikkat çeken araç önceki versiyonuna göre daha uzun olarak karşımıza çıkıyor. Fakat minimal tasarımından dolayı büyüyen yapısını göstermiyor. Ayrıca yaşam alanı da oldukça sade tasarlanmış. Gelin aracı detaylıca tanıyalım.


2020 Yeni Toyota Yaris Hatchback Özellikleri

2020 yeni kasa Toyota Yaris Hatchback modelini şuan ülkemizde satılan Yaris’e göre 59 mm daha uzun boyutta üretilmiş. Fotoğraflarına bakınca insan şaşırıyor ama bu araç 4104 mm uzunlukta ve aks mesafesi de bir önceki Yaris modeline göre 6 santim daha uzun. Bu da tasarımın bir otomobilde ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Japonlar b segmenti araç üretmişler ve tasarımı ile önceki versiyonuna göre daha küçük hissettirebiliyor. Güncel Yaris’teki agresif hatları bir kenara atan tasarımcı ekip daha küçük aydınlatma formunu kullanmış. Fakat ızgara yapısı ise oldukça büyük tercih edilmiş.

2020 Yeni Toyota Yaris Hatchback Teknik Özellikleri

Buraya kadar anlattıklarımın Yeni Yaris’e ne gibi faydası olacağını düşünenler olabilir. B segmentinde araç sahibi olmak isteyenlerin amacı küçük araç alıp park sıkıntısı yaşamadan kalabalık şehirlerde araç kullanmaktır. Bazı B sınıfı otomobiller duruşu ile şehir içinde zor araba gibi durabiliyor. Güncel Yaris’te bunlardan birisiydi. Fakat yeni kasa Yaris ile bu algı ortadan kaldırılmış. Artık karşınızda Toyota Aygo gibi hissettiren ama hacimsel olarak sınıfının en iyi değerlerinden birine sahip olan Yaris duruyor.

2020 Yeni Toyota Yaris Hatchback

2020 Yeni Kasa Toyota Yaris Hatchback Özellikleri
Avrupa pazarı için şuan detaylanmayan ve ABD’de satışa sunulacak olan bu otomobilde standart olarak 16 inçlik alüminyum jantlar, led gündüz farları, gövde rengi kapı kolları, elektrikli katlanabilir led sinyalli yan aynalar gibi özellikler bulunuyor. Ayrıca 2020 Toyota Yaris Hatchback modelinde 7 inçlik dokunmatik ekran, anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği, Apple CarPlay ve Android Auto desteği, navigasyon, otomatik klima, yağmur sensörü, direksiyon simidi, otomatik led farlar gibi donanımlarda bulunuyor.

2020 Yeni Toyota Yaris Hatchback İçi

Yeni Toyota Yaris Hatchback güvenlik özelliklerinde EBD destekli ABS, dinamik stabilite kontrol özelliği, çekiş kontrol sistemi, 6 hava yastığı özellikleri sunuluyor.

Motor kısmına bakacak olursak 1.5 litre dört silindirli 106 beygir güç sunan atmosferik benzini motor bulunuyor ve 6 ileri otomatik şanzımanla sunuluyor. Performans verileri konusunda bilgi aktarılmadığı için detaya inemiyorum. Fakat Yeni Yaris Avrupa pazarında satışa sunulduğu zaman bütün detayları ile tekrardan ele alacağım. Sırada aracın fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git