2020 Yeni Kasa Toyota Corolla Sedan Geliyor

Toyota’nın merakla beklenen modeli sonunda gün yüzüne çıkıyor. 12. nesil Toyota Corolla Sedan modelinin ilk görselleri paylaşıldı. Yakın zaman içerisinde ise detaylıca lansmanı yapılacak.


2020 Yeni Kasa Toyota Corolla Sedan

2020 Yeni Kasa Toyota Corolla Sedan bu ay tamamen gün yüzüne çıkıyor. İlk olarak Asya pazarı için lanse edilecek araç, hatchback versiyonunda öne çıkarılan tasarım kimliğini sedan karoseri ile sürdürecek.

TNGA platformunda üretilecek olan yeni kasa Toyota Corolla Sedan, mevcut modele göre daha hafif karoser ile gelmesi bekleniyor. Teknolojik donanım konusunda tıpkı hatchback versiyonda olduğu gibi dolu dolu gelecek. Mesela Bi-Beam LED farlar, dijital gösterge paneli, 8 hoparlörlü JBL ses sistemi, multimedya sisteminde Apple CarPlay ve Android Auto desteği gibi özellikler bulunacak. Ayrıca güvenlik kısmında ise kör nokta algılama özelliği, otomatik uzun far sistemi, adaptif hız sabitleme, yaya ve araç algılama özelliği, otomatik frenleme sistemi gibi sürüş destek asistanları bulunacak. Tabi bunlar net bilgi olarak açıklanmadı ama yeni kasa Corolla hatchback modelinden çıkarım da bulundum Büyük bir ihtimal fark olmayacaktır.

2020 Yeni Kasa Toyota Corolla Sedan Ne Zaman Çıkacak?

Gelelim motor kısmına. Amerika pazarı için 2.0 litre 170 ps 168 beygir 210 nm tork güç sunan atmosferik benzinli motor açıklandı. Fakat Ülkemiz için yine küçük hacimli dizel ve benzinli üniteler sunulacaktır. Hangi güç ünitelerinin olacağı belli değil ama Toyota’nın bu sefer turbo beslemeli benzinli motorlarla gelmesini bekliyoruz. Artık çağa ayak uydur Toyota! Teknik kısımda son olarak vites kutusu olarak 6 ileri manuel ve 10 ileri sıralı CVT şanzıman kullanılacağı bilgisini aktarıp son kısıma geçelim.

17-25 Kasım tarihlerinde Çin’de yapılacak olan Guangzhou otomobil fuarında tanıtılacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git