Oto Kokpit

2020 Yeni Kasa Skoda Octavia (MK4) Kokpiti Görüntülendi

2020 Yeni Kasa Skoda Octavia (MK4) Kokpiti Görüntülendi

Skoda’nın C segmentindeki temsilcisi Octavia yeni kasasına kavuşuyor. Dördüncü nesil Skoda Octavia için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Prototip modeliyle testlerde iken casus kameralara yakalanan aracın kokpiti görüntülendi. Dijital kokpit dünyasına uyum sağlayan bu araç hakkındaki detaylara geçelim.


2020 Yeni Kasa Skoda Octavia

Skoda Octavia 1996 yılında yollara çıktı. İlk neslinden itibaren Volkswagen grubu bünyesinde üretilen bu araç 2004 yılında kasa değiştirdi ve 1Z kodlu ikinci nesline kavuştu. Bu modeliyle de başarılı işler çıkaran Octavia 2013 yılında 5E kodlu üçüncü jenerasyonu üretildi. 2017 yılında ise üçüncü nesil Octavia makyajlandı. Vee artık Octavia için tamamen kasa değişme zamanı geldi.

2020 yeni kasa Skoda Octavia güncel Volkswagen araçlarında bulunan tasarım diliyle şekillenecek. Aracın dış tasarımına dair bir şeyler söyleyemem ama iç mekanından sızdırılan fotoğrafa baktığımda tıpkı Golf 8’e benzer yapının yer aldığını görüyorum. Birçok yeni araçta olduğu gibi yeni kasa Octavia’da tamamen dijital kokpit yapısıyla şekillenecek. Araç hakkında şimdilik net bilgi olmadığı için daha fazlasını aktaramıyorum. Gelişmeler oldukça paylaşacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }